Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Észak Korea bevetné az...

Ha Észak Korea bevetné az atomfegyvereit is képes lenne elfoglalni Dél Koreát?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

Észak Koreának vagy kb 100 db 20-200 kt hatóerejű atombombája van. Ez elég lenne Szöul és annak agglomerációjának valamint a többi nagyobb Dél Koreai város elpusztítására kb 25-30 millió emberi áldozattal (halott-súlyosan sebesült). Észak Korea meglepetés szerű atomtámadás után az északi tüzérség, rakétatüzérség valamint a légierő csapást mérne a határ közeli katonai bázisokra légi támaszpontokra raktárakra, a szárazföldi erők ezután indulnának meg. Szerintem mivel a bombatámadásokban a déli katonai infrastruktúra és eszközök valamint az aktív és tartalékos katonai állomány nagy része megsemmisülne a Dél Koreaiak nem tudnának már érdemben nagyobb ellenállást kifejteni.



jan. 9. 05:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Csak akkor ha más országok nem avatkoznának bele a háborúba.
37 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
85%

1. A bemondott 100 bomba csak mese, a rezsim szokasas nagyotmondasa.

2. A koreai felsziget olyan kicsi, hogy barmilyen atomrobbantas radioaktiv felhoje az egesz felszigetet beteriti.

3. Masreszt eszak nem fogja elpusztitani azt az infrastrukturat, amire vagyik.

4. Az USA nem fogja engedni, anyahajoirol elsopripi az orszag kommunista vezeteset.

jan. 9. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Észak koreának az elemzők szerint max 2-3 robbanófeje lehet tekintve nem juthatott több hasadó anyaghoz. A hordozó rakétáiból 100 szám szoktak mutogatni felvonulásokkor csak az is feltűnt hogy a 90% kartonból van. Ami nem kartonból van jellemzően előbb felrobban mint hogy célba érne. A hordozó rakétáik hatótávolságát rendszerint x2, x3 szorzóval hazudják. Ha nem találtak fel valami új fizikát egyszerűen lehetetlen hogy annyi hajtóanyag van bennük mint amit ráhazudnak.


Olvass kicsit a Pogpung-ho után, Észak kórea úgy állítja be hogy abrams, leo2, k1 szorzata, a valóságba meg kb egy t-55 harcértékét képviseli.

jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
2%
Akár az USAt is. Ott mindenki katona.
jan. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
90%

100 darab atombomba Észak-Koreában?

Apuka! Idősebb vagy te attól, hogy ezt elhidd!

jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 PMC Wagner ***** válasza:
79%

Beszélmtem erről egy hozzá értő szakemberrel hogy amennyi radioaktiv dolog van a feketepiacon hogyhogy nincs a terroristáknak atombombája. Annyit mondott hogy az nem egy egyszerű művelet uránból harcászati uránt dúsítani és hogy annak nyoma lenne több ezer kilométerről is mert le sem lehet úgy árnyékolni hogy ne legyen észlelhető messziről


Szóval ők biztosan nem dúsítanak, annak nyoma lenne , valoszinű pár darab atomtöltetnél amit kínától vagy a ruszkiktól koldultak nincs több

jan. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Dzsonszi ***** válasza:
94%

#5

"Annyit mondott hogy az nem egy egyszerű művelet uránból harcászati uránt dúsítani és hogy annak nyoma lenne több ezer kilométerről is mert le sem lehet úgy árnyékolni hogy ne legyen észlelhető messziről"


Én nem vagyok szakértő, de ezt hülyeségnek tartom. Mind az urán-235 és urán-238 alfa és béta sugárzással bomlik. Előbbit megállítja egy db papír, utóbbit pár centiméter nehézfém.

Az igaz, hogy nagyon nem egyszerű művelet uránt dúsítani és annak nyomait észre lehetne venni, de biztos hogy nem a sugárzás alapján detektálják többezer kilométterről, hogy épp urándúsítás történik.

jan. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
Észak-Korea csak azért létezik még, mert csak a szájuk nagy, de max házon belül puffogtatnak. Amint tényleges csapást mérnének bármelyik országra, vagy az Amcsik, vagy a Ruszkik vagy a Kínaiak azonnal kicsinálnák őket.
jan. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
6%

Ha már ott tartunk hogy észak koreának nincs atomja,utána néztem egy kicsit és ezt a cikket találtam az usáról:


[link]



"The Hiroshima Mushroom Cloud That Wasn’t"



Magyarul a Hirosimára ledobott atom felhője nem is az atom felhő hanem csak egy erdőtűz képe!


Tehát az usának csak egyetlen képe van arról hogy Hirosimánál atom volt és az hamis.


Vajon miért kellett meghamisítani a képeket?

jan. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

#8

Sajnos nem tudom elolvasni a cikket, de az biztos, hogy amit ledobtak oda az egyetlen bomba volt és hatalmas pusztítást okozott.

Nagyon sok túlélő és szakértő számolt be a robbanás utáni állapotokról. Arról nem is beszélve, hogy a szovjetek elég hamar lerántották volna a leplet a dologról.

A gomba felhő, amit képeken, filmeken, sorozatokon láthatunk kísérleti robbantások alkalmával készültek. Sokkal nagyobbak voltak, mint Little Boy vagy Fat Man.

jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
6%

9.

Miért ne tudnád elolvasni Én is el tudom!



Nem furcsa, hogy a fő bizonyítékról kiderült hogy kamu?


Utólag bármit lehet magyarázni!

jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!