Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egyetlen egy darab olajtanker...

Egyetlen egy darab olajtanker elég lenne Gáza elpusztítására?

Figyelt kérdés

Nézegettem vietnámi háborúról képeket, és láttam, hogy egy kis hajó több száz méterre ellövi a napalmot. Arra gondoltam, hogy tankerhajó akkor biztos ellőné több kilométerre is a napalmot. De gondolom a sima kőolaj is megfelelne a célnak. Szóval Gáza területe 45 millió négyzetkilométer, és ha minden egyes négyzetméterre 10 liter égő kőolajat juttatnának, az biztosan elég lenne. Aki nem hiszi, az nyugodtan kiszámolhatja, hogy ehhez mindössze 2,8 millió hordó kőolaj kellene, egy nagyobb tanker pedig 2 millió hordóval simán szállít. Ez a mennyiség ára mindössze csak 220754710 dollárba kerülne, valamivel több, mint 220 millió dollár. Ez semmi, ahhoz képest, hogy gondolom már dollár milliárdokat elszórtak, a gazdaságban keletkezett károkról nem is beszélve.


Én azt hittem, hogy ehhez több tucatnyi, vagy akár 100 feletti darabszámú hajó is kellene, de mindösszesen egy darab elég lehetne. Technikailag mennyire lenne bonyolult kivitelezni egy olyan ágyút, ami 6 kilométerre is ellőné a kőolajat? Nem lenne abból nagy gond, hogy ugye a Gáza nem egy tökéletesen sík valami, és árvízszerűen özönlene az a rengeteg sok kőolaj?


jan. 18. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokminden elég lenne, Gáza mérete nem annyira nagy. Ha mondjuk az lenne a cél, hogy eltöröljék a palesztinokat, játszi könnyedséggel megoldható lenne.
jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Te beteg vagy!


Ha még müködne is nem számoltál minimum a széllel,domborzattal,part szakasszal /Egy tankerhajónak nem elég ám 3 méter víz/

......

jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

45 millio km2 = 45 000 milliard m2. 10 liter olaj/m2 = 450 000 milliard liter olaj.

Ha literjet csak 1 ft-tal szamolom, az 450 000 milliard ft, ami 1500 milliard dollar (1 ft/liter arral).

Valahol nagyon elcsusztal a szamitasokban.

jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Amugy meg Gaza sem 45 millio km2, Oroszorszag teljes terulete 17 millio km2.
jan. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as, Gáza területe kb 360 négyzetkilométer.
jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4.: Fentebb véletlenül km2-t írtam m2 helyett.


3.: Csak beírtam az egyszerűség kedvéért a google-be, és ez az eredmény jött ki: 40 km2 40000000 m2 ---> [link]


Az 45 millió m2 x 10 az 450 millió liter oalj. 78 dollárral számoltam egy hordó kőolajat.

jan. 18. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!