Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ön meg van elégedve az orosz...

Ön meg van elégedve az orosz hadsereg teljesítményével?

Figyelt kérdés

jan. 21. 01:48
A kérdező szavazást indított:
Meg vagyok vele elégedve.
Nem vagyok vele megelégedve.
18 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
16%
Többet vártam tőlük. De még bizonyíthatnak.
jan. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen.
jan. 21. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
38%

Sokan leszolják azért mert egyenlőre Ukrajnával nem tudott leszámolni.

De soha nem számolják bele az egészbe azt hogy Ukrajnát a fél világ támogatja pénzügyileg hadifelszerelés utánpótlás katonai hírszerzés terén, valamint az oroszok sokszor a 2015- óta megerősített állásokat támadnak. Ha Ukrajna mögül egyszer kifogy a nyugati támogatás akkor nem fogják bírni 1 évnél tovább, és összeomlanak a frontvonalai. Nem azt mondom hogy hibátlan a teljesítményük de sokat tanulnak a hibáikból és sokat fejlődnek amit maguk az ukránok is elismernek: [link]

jan. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 kürasszír ***** válasza:
55%

# 4


Abban igazad van, hogy Ukrajnát a nyugat támogatja.


Csakhogy 2022 februárja, a háború kitörése óta:


1.) Elsöprő, minimum 30:1 arányú légi fölényt èlveznek az oroszok.


2.) Minimum 10:1 arányú az orosz tüzérségi fölény.


3.) Minimum 3:1 arányú az orosz harckocsi fölény.


Márpedig ha 30:1 arányú légi fölény, 10:1 arányú tüzérségi, és 3:1 arányú harckocsi erőfölény mellett az oroszok 2 éve nem tudják legyőzni az ukrán hadsereget, akkor az orosz haderő harcértékével komoly gondok vannak.

jan. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
58%

1.) Légi eszközállományban 30:1 lehet az arány az oroszok javára, de ez nem jelenti azt hogy automatikusan ez alapján ki is lehetne vívni a légi fölényt úgy hogy a nyugat telepakolja Ukrajnát mindenféle légvédelmi rendszerrel Patriot NASAMS + ezen rendszerek rakéta utánpótlása.

2.) Az oroszok nagyrészt pont a tüzérségi fölényük miatt tudtak valamelyest előrehaladni (pl Bahmut). Egyébként csak ötszörös tüzérségi fölény van kilőtt lövedékek alapján "jelenleg az orosz csapatok ötször annyi (tízezer) tüzérségi lövedéket lőnek el naponta, mint az ukránok." [link]

3.) Lehet az oroszoknak több harckocsijuk ha a nyugat agyba főbe küldi az ellene való védekező fegyvereket páncéltörő rakéta harckocsiakna kamikaze drón.

HA ezek a források esetlegesen elapadnának és Ukrajna nyugati támogatás nélkül marad, akkor az ukránoknak nem lesz elég légvédelmi rakétája amivel visszatartsák az orosz légierőt és rakétákat, nem lesz elég tüzérségi lőszere drónja páncéltörő fegyvere amivel megakadályozza az orosz szárazföldi előrenyomulást.


De hát miket is írogatok én itt mikor is az ukrán katonák ásóval is simán könnyedén visszaverik majd az oroszokat ha már kifogytak minden fegyverükből.:)

[link]

jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
23%
Igen, hiszen nyerésre állnak a papíron jóval erősebb NATO ellen.
jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
66%

"de ez nem jelenti azt hogy automatikusan ez alapján ki is lehetne vívni a légi fölényt úgy hogy a nyugat telepakolja Ukrajnát mindenféle légvédelmi rendszerrel Patriot NASAMS + ezen rendszerek rakéta utánpótlása."


2023 április 19-én jelentették be, hogy megkapták az első Patriot rendszert, a háború akkor már 14. hónapja zajlott.


"ha a nyugat agyba főbe küldi az ellene való védekező fegyvereket páncéltörő rakéta harckocsiakna kamikaze drón."


Kifogásgyár? :D

jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 kürasszír ***** válasza:
88%

# 7


IDÉZLEK: "Igen, hiszen nyerésre állnak a papíron jóval erősebb NATO ellen."


EZ NEM IGAZ.


Hiszen a NATO erői közvetlen egyáltalán nem vesznek részt az ukrajnai háborúban.


A NATO 12 000 db harci és katonai célú repülőgépe harcol Ukrajnában?


NEM.


A NATO 34 000 db tankja és egyéb páncélozott harcjárműve harcol Ukrajnában?


NEM.


A NATO 2 300 000 fős aktív haderejének harcol Ukrajnában?


NEM.


Tehát nem igaz, amit állítottál.

jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 kürasszír ***** válasza:
100%

# 7 # 6


Elnézést, az előbbi komment természetesen a # 6-osnak szólt.

jan. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Én nagyon elégedett vagyok az oroszok teljesítményével. Ekkora lebőgésnek csak örülni lehet. :)
jan. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!