Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Civilekre egy T-72, vagy egy...

Civilekre egy T-72, vagy egy btr80 jelentene nagyobb veszélyt?

Figyelt kérdés
Egy T-72 csak 45 lőszert képes hordozni, ami persze biztos nagy hatósugárban képes pusztítani, de lassú. Ehhez képest egy 2A72 képes 330rpm tűzsebességgel lőni, 2km-es hatótávja van, és 3 méteres sugárban öl minden egyes lövedék, amiből több, mint 500 áll rendelkezésre. Ha mondjuk egy városban, fegyvertelen civileket támadnának, melyik lenne a hatékonyabb, illetve te melyiktől tartanál jobban?
jan. 28. 18:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

#10 a molotov-koktélhoz nem kell semmiféle adalékanyag, szimplán egy éghető folyadék - benzintől, a hígítón át rengeteg minden alkalmas rá - egy üveg és egy rongydarab. Arra kell figyelni, hogy színültig kell tölteni az üveget, hogy az üvegnyakban fennmaradó levegőbe ne tudjon benzin-levegő keverék túl sok kialakulni mert az be tud lobbanni begyújtáskor (a használójának a kezében).

S igen nem ütni ki sem a BTR-t, sem a harckocsit, viszont pl. a hűtőre dobva túl tudja hevíteni a motort, ami így megállni kényszerü. S igencsak kellemetlen tud (vékonyabb páncélzat esetén) lenni az átforrósódó külső lemez). Az ősrégi harckocsikat le lehetett vele küzdeni (ha többel találták el egyszerre), a mostanikat már nem (direkt úgy vannak tervezve). Egy db molotov koktéltól egy szimpla személyautó üzemanyagtartálya sem robbanna fel. A hűtőn (ha elöl kapja) viszont nem tudja a motorhőt leadni így meg kellene vele állni. Ha a szélvédő akkor akadályozza a kilátást, illetve a szélvédő gumitömítésének az olvadása tudna kellemetlenséget okozni, de nem azonnal égne ki a jármű!

jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11.: Hmm ez érdekes, hogy töltsük tele, és akkor biztonságosabb. Eredeti receptekben úgy van, hogy ne töltsük tele, mert akkor nehezebben törik, de ott ugye le van zárva parafadugóval.


Egyébként csupán a benzin szerintem alig lenne hatékony. Lefolyik, nagy lánggal, hamar elég. Jó hozzá tenni olajat, hungarocelt.


Amúgy még esetleg annyi előfordulhat, hogy elkormolja az optikát, és elvakítja valamilyen szinten a tankot.


Na de én a tűzerőre voltam kíváncsi. Abban igaza volt az egyik válaszolónak, hogy lakásban ülve a btr szétcincálja a felső emeletet, a tank pedig rám robbantja az egészet, na de hát ki az a hülye, aki lakásban mereszti a seggét, miközben tankok jönnek?

Ilyen esetben valószínűleg az emberek tucatjával menekülnének az utcákon, és hát egy btr az folyamatosan tudná csökkenteni a gyalogos forgalmat.

Csak elképzeltem, hogy az utcán vagyok, egy tank több száz méterről tud lőni egyet. Elég kevés esélye lenne, hogy pont rám céloz, a géppuska meg szerintem nem túl pontos és hatékony olyan távolságból, ahol az 30-as autocannon-ak még alig van esése és sebességvesztése, az folyamatosan tudná sorozni a járókelőket. Na mindegy, tudom, hogy ilyenre nem sok esély van, de ha oroszokat vesszük alapul, akkor azért előfordulhat ez a scenario.

jan. 28. 20:47
 13/15 anonim ***** válasza:

"na de hát ki az a hülye, aki lakásban mereszti a seggét, miközben tankok jönnek?

Ilyen esetben valószínűleg az emberek tucatjával menekülnének az utcákon"

Én lemennék a pincébe. Mi a tökömnek szaladnék az utcára, ha tudom, hogy ott az ellenség?

Egyébként normális esetben mire ideér a front, a város nagy része kiürül, nem fognak civilek százai rohangálni az utcákon.

"de ha oroszokat vesszük alapul, akkor azért előfordulhat ez a scenario."

Hogy jönnek ide az oroszok? Ukrajnában gyakorlatilag állóháború van, a fronton lévő városok mind réges rég kiürültek, csak 1-2 halált váró helyi lakos maradt a még ép házakban. Sehol sem lövik az utcán szaladgáló civileket...

Ha már példát akarsz hozni, a gázai övezetben rengeteg civil meghalt, őket túlnyomó többségében rakétatalálat ölte meg. Tankokkal ott sem mennek be a városokba gyalogsági fedezet nélkül.

jan. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 PMC Wagner ***** válasza:

" A fentről érkező molotovkoktélt egyik sem szereti, azt pedig a fegyvertelen lakosság is könnyű szerrel tud csinálni."


Kár hogy ezek ellen teljesen hatástalan. Legjobb esetben is csak letudod fullasztani a motorját amit újra tudnak indítani

jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy hol vannak a civilek. Kint az utcán tömött sorokban tüntetnek vagy jól kiépített óvóhelyekre elbújtak. Utóbbi esetben a harckocsiknál sokkal hatékonyabb atomtöltetekkel felszerelt nehéztüzérség.
jan. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!