Tehát végső soron még mindig ott tartunk, hogy azért, mert nem létezik ilyen eszköz.
febr. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
12/27 anonim válasza:
létezik, de nagyon drága és túlzottan féltett, előremutató megoldásokat tartalmaz ahhoz, hogy az ellen kezébe kerüljön. Nyilván akadnak további hátrányai, kényes, talán a fényt erősen visszaverő célok ellen kevésbé alkalmazható, alacsony a tűzgyorsaság, vagy az egy feltöltéssel/tárral leadható lövések száma...
febr. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
13/27 anonim válasza:
Zoknit is használnak ember és az se válik attól egyből fegyverré. Felszerelésnek hívják nálunk falun. Az meg lehet bármi jóformán!
Te is az a tag voltál suliban aki folyton okoskodott és belekötött dolgokba, ezért utált mindenki, még a tanárok is!
febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
14/27 anonim válasza:
Mert még az elavult frézerek és a fénykardok vannak jelenleg hadrendben. De a zat'nik'tel eket már használja az albán titkosszolgálat......
febr. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
15/27 anonim válasza:
Hülyéskedni-röhigcsélni lehet, de az utóbbi 1-2 évtizedben az egyre hatékonyabb lövedékvédő mellények miatt főleg az alábbi 3 útra terelődött a kézifegyverek fejlesztésével foglalkozók figyelme:
1. Keményfémmagvas lőszerek
2. Elektromágneses gyorsítás
3. Kézi lézerfegyver
febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
16/27 anonim válasza:
Amiért lézerkardot sem. Mert NINCS ilyen fegyver rendszeresítve egyetlen ország hadrendjében sem. Készültek már kísérleti lézerfegyverek, de egyenlőre böhöm nagyok, s irgalmatlan az energiafogyasztásuk. A kísérleti prototípusok földön (egy bazi nagy teherautóra, vagy fixen aplikálva), hajóra, teherszállító méretű repülőgépre kerültek eddig felszerelve. A kisebb eszközök inkább zavarásra, elvakításra használhatóak (ill. távolságmérésre, rakéta rávezetésre a célpont bevilágításával).
febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
17/27 Alex Fly válasza:
Pontosítsunk: van hordozható, személyi lezerfegyver ("lézerpuska"), kb. a 60-as évek óta létezik. Csak nem terjedt el és nem használják, aminek két fő oka van:
-egyrészt rohadt drága és egyáltalán nem hatékony, harctéri körülmények között kb. használhatatalan
-másrészt kvázi az összes nemzetközi/hadijogi stb. egyezmény tiltja pontosan úgy, mint a gyalogsági aknákat. Ezek a fegyverek ugyanis kb. egyelten célra alkalmasak: tartós vakság okozására, amely nem kimondottan humánous eljárás...
febr. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
18/27 anonim válasza:
#17 készült ebből reflektor méretű is, kb. 1 km-s hatóságárig használható - feltéve, hogy az ellenfél van olyan hülye hogy pont hosszan belenéz.
S tényleg nem túl humánus, sokkal humánusabb ha már célba vetted az ellenséges katonát egy golyót repíteni a fejébe 😅
A gyalogsági aknákra vonatkozó nemzetközi egyezményekről annyit, hogy azt nem írta alá Oroszo., Kína, Ukrajna, de az USA sem. Telepítik is az ukrán háborúban szorgalmasan mindkét oldalon kézzel, levegőből, tüzérségi lövedékkel - ahogy csak tudják.
febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
19/27 anonim válasza:
Kína fejleszt leginkább ilyen fegyvereket. De szerintem azért nem használnak ilyen fegyvereket (egyáltalán ha nyugatnak vannak is ilyen fegyverei) mert nem akarják átlépni a vörös vonalat.
#19 nem vörös vonal, hanem pénz. Század-, ezredannyiba sem kerül egy AK s ha az eltalál akkor rendesen el van találva az ember. Minek vacakoljanak megbízhatatlan, méregdrága, karbantartásra igényes lézerjátékokkal?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!