Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri kompakt fényképezőgépet...

Megéri kompakt fényképezőgépet venni 2023-ban? Vagy inkább egy jó telefont?

Figyelt kérdés

Hobbi szinten szeretek fotózgatni korábban volt egy viszonylag jó Canon digitális gépem, mostanában inkább csak telefonnal. Főként épületeket, városi fényeket, tárgyakat, "tükrödőzéseket", állatokat.

Egyáltalán nem célom túl komolyan csinálni, csak egy kis hobbi szerűség. Szimplàn csak magam örömére.


Az utóbbi időben gondolkodom, hogy vegyék egy új telefont a jobb kamera miatt, de amennyire a mostani csúcstelefonok ára elszállt, azt néztem, hogy majdnem félàron tudnék venni egy komolyabb kompakt digitális gépet. (pl Canon G7, Sony Rx100)


A kérdésem az, hogy ezek mennyivel tudnak többet, mint egy mostani csúcstelefon ( Pl Samsung Galaxy S23 ultra) ? Gondolom a fényképezőgépekben a nagyobb szenzor sokat számít, de ami feltűnt, hogy nem igazán jött ki új kompakt gép 2019 óta. Ami lassan 5 éve volt. Azóta pl a telefonok nagyon sokat fejlődtek. Tehát ha mondjuk szenzor méretben nem hozták be, de a digitális képfeldolgozás azt gondolnám, hogy sokkal jobb egy mai csúcstelefonban. És nyilvan a telefonnak megvan az az előnye , hogy mindig nálam van ellenben egy fényképezőgéppel. Pláne, hogy általában spontán témákat szoktam fotózni. Ezért is nézek csak kompakt gépeket , mert azt simán bent tudom tartani mondjuk a laptop táskamban. ( És így nagyobb az esély, hogy nálam van amikor látok vmi érdekes témát)


Összesítve (ha mondjuk az árat kevésbé vesszük figyelembe) egy mai piacon lévő felsőkategorias kompakt fényképezőgép (ami 2019ben jött ki) mennyivel tud jobb képeket csinálni mint egy telefon? Megéri-e emiatt magamnál tartani egy plusz eszközt, szórakozni a fotók atmasolasval, stb?



2023. szept. 5. 23:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen felhasználásra egy telefonnal jobban jársz.
2023. szept. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Összetett a kérdés és vissza vissza kanyarodik az alapvetéshez. A válasz mégis egyszerűen megfelelhető ha nemakarunk a finoman cizellált kerdesekbe belemenni.

Telefon alkalmas váratlan és vagy mindig kéznél lévő gépet feltételező fotó témák rögzítésére. Jó, nagyon jó szoftveres háttértámogatás és pont.

Fényképező gép.

Elég megnézni az objektív méretét. Fényképezésnél a (nagyobb) szenzorig eljutó fény kisebb veszteséggel jut el a szerző. És akkor ott a

2023. szept. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A fényképezőn van optikai zúm.
2023. szept. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

A kompaktok előnye a zoom és a videós képességek voltak (optikai stabilizálás pl)


Csúcs telók a videózásban abszolút leelőzták már őket. Olyan stabilizálás van bennük, annyival jobb a szenzor.


Zoom-ban is közelednek. Perszkóp lencsés megoldások már 8-10x-et adnak hozzá a főkamerához képest.


Fotós képességekben meg ég és föld. Kamuképeket készítenek a telefonok, hiszen nincsen érdemi képérzékelőjük, de az utófeldolgozás olyan szintre emelkedett, hogy igazán jó, éles és használható képeket lehet készíteni.

2023. szept. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

A telefonokban képrögzítő van, azt rögzít amit lát. Még a CSÚCSTELÓ is. A fényképezőgép FÉNY képeket rögzít, és nem csak azt amit lát, hanem olyat amilyet TE akarsz. Mert tudsz vinni plusz FÉNYT a képhez.

Akár még fényes nappal is amikor hátulról jön a fény, a csúcstelónál az emberek arca sötét lesz, a fényképezőgéppel még fényes nappal is tudsz DERÍTENI, és láss csodát minden személy arca kristály tisztán látszik.

És ez csak egy kritikus eset amikor a csúcsteló hulladék képet fog csinálni....

2023. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

#5 ezzel elárultad, hogy rohadtul nem vágod a témát :D

Ponthogy a telefon "nyers" képe lesz jobb ilyen szempontból, mert ő több képből egyből összerakja, és normálisan látható lesz minden. Míg egy fényképezőgépnél ezt magadnak kéne utólagosan, vagy derítőkkel dolgozni.

2023. szept. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

#6


Linkelj már be egy ilyen " csuda képet" ... Olyat amikor hátulról süt a nap.

2023. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

#6


Üres duma vagy...

2023. szept. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pont ezt használják ki a telefongyártók ezt a primitív hozzá állást. A " Nekem pénzem van , kényelmet akarok! " Felfogást. Szerencsétlen telefongyártók már vért izzadnak, hogy meg fogják a pénzes buta embereket akik a zsebükben akarnak hordozni egy fényképezni is tudó kütyükét. Már mindenféle szoftvert kifejlesztettek, hogy még a sz@r fotóból is kihozzák a maximumot. Már telepakolták a telefonokat 10 féle optikával, ami első ránézésre űber állat, de még mindig nem tudták azt elérni, hogy a telefon önmagában felérjen egy fényképezőgép kvalitásaihoz. Persze el van adva a parasztnak, hogy Ultimáte Pro power meg minden amit akartok, de bizony egy dolgot még mindig nem tudtak se szoftveresen, se sehogy megoldani , a plusz fényt. Bár hogy is akarják, de a fizikát nem lehet megerőszakolni semmilyen szoftverrel. Egy megoldás van a telefonra épített vakupapucs. És akkor elértünk a gyökér problémához. Döntsük már el, hogy mit akarunk : Fényképezni is tudó telefont, vagy telefonálni is tudó fényképezőgépet? Csak nézzétek meg a youtubon futó mikrosat reklámot: amely úgy teszi fel a kérdést, hogy Miről ismerszik meg a profi fotós? Úgy hogy vakut használ! És ezt nem én találtam ki. Úgy hogy lehet itt veretni a csúcstelefonokkal, de az csak egy játék marad tehetős hozzá nem értő emberkéknek...
2023. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


A 9-re szeretnék reflektálni:

Egy szóval nem írtam, hogy profi fotós lennék, sőt kiemeltem, hogy kifejezetten hobbiból magam szórakoztatására fotózok.


Ha meg az árakat nézzük, akkor meg a legdrágább telefon is töredéke egy profi fotós több milliós felszerelésének. (Sőt kíváncsiságból rágugliztam és egy profi vaku is önmagában több százezer Ft lehet). Szóval ha innen nézzük l, ehhez képest rögtön nem olyan drága egy csúcstelefon.


Azzal a felfogással meg mi a probléma, hogy kényelmet szeretnék azért a pénzért, amiért megdolgoztam? Nem ezt csináljuk mind? Pl kevés olyan embert láttam aki inkább egy matracon alszik a földön, ha megengedheti hogy vegyen egy ágyat magának.

De nem akarok nagyon eltérni a kissé személyeskedő vélemény miatt a témától.


Úgy döntöttem várok még egy kicsit, mert azt olvastam hogy a Fujifilm elvileg kijön idén pont egy kompakt digitális géppel.

2023. szept. 25. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!