Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Amikor kötelező volt a katonai...

Amikor kötelező volt a katonai szolgálat, szerettél katona lenni, vagy minden percét gyűlölted?

Figyelt kérdés

Jó, vagy rosz emlékeid vannak a sorkatonai èveidről és mennyi időt szolgáltàl a Magyar Honvédségnèl?

Hol szolgáltàl?



#Sorkatonai szolgálat.
febr. 8. 06:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Itt voltam, 1-1 hónap kitéréssel 18 hónapot. Az egyik egy hónap Zsámbékra átvezénylés volt, na az durva volt. Ahhoz képest amilyen eseteket hallottam máshol szolgálóktól a miénk viszonylag nyugis hely volt, nincsenek se kiemelkedően rossz, se kiemelkedően jó emlékeim. Szolgálatban lenni jobb volt, mint nem. A hazajárás elég ritka volt, de én bírtam.


[link]

febr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Én voltam az első generáció, akiknél már nem volt kötelező, haveromat még vitték, asszem 6 hónapra.

A 6 hónapja úgy nézett ki, hogy kb minden hétvégén együtt kocsmáztunk, fegyvert a kiképzése alatt 1x, ha fogott, de lőni akkor sem lőtt.

Az egész arról szólt, hogy folyamatos részegek voltak és, ki, mit tudott bizniszelni.

febr. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Én nem voltam de bárki mesél róla aki volt mindenki ilyen életre szóló élmények, buli, hülyéskedés szinten írja le. Senkitől soha nem hallottam még, hogy ez egy rossz része lenne az életének.
febr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó 1,5 éves voltam amikor bevonultam 1990 február 26-án.Akkor még nem tudtuk,de elengedték az utolsó 6 hónapot.

Én nem szerettem a katonaságot,kötelező volt nem tudtam mit csinálni.Ma már 34 év után már olyan nosztalgikus érzés van bennem.Az emlékek ennyi idő után megszépülnek.Pedig jó beosztásban voltam,sofőr,üzemanyagos voltam,ez ott úri munkának számított az egyik legjobb beosztás volt,de csak ott kellett lennem.Olyan beállítottságú vagyok,hogy gyűlölöm az erőszakot,a fegyvereket.

febr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%
3: Mert az átlagember könnyebben győzi meg magát, hogy az egy tök jó buli volt, meg rengeteg dolgot tanult ott, ott vált felnőtté, semminthogy szembenézzen a ténnyel, hogy 1-1,5 évet elvettek az életéből.
febr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

"Senkitől soha nem hallottam még, hogy ez egy rossz része lenne az életének."


Mi volt benne olyan jó Béla? Az, hogy ugrálhattál az idióta alkoholista őrmester értelmetlen parancsaira mert azt hitte odabent ő a nagy király?


"Az emlékek ennyi idő után megszépülnek"


Ezt sehogy nem értem. Ami akkor sz.r volt az húsz, harminc... év múlva is ugyanolyan sz.r. Mi szépíti meg? Hogy régen volt?

febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

Olyan semleges volt, utolso napon meg azt kiabáltuk hogy soha többet ne lassak egyenruhat...

Rá 1 honapra visszamentem szerződésének 15 évet.

Romániában voltam katona, de az is hasonló a magyarhoz, csak a felszerelés 100 évvel le volt maradva.

febr. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Iskolába szerettél járni? Amíg ott voltál addig utáltad, vártad hogy péntek délután legyen. Ez is ilyen, bent nem volt jó, de kimenőn annál inkább :)
febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem jól indult számomra a sorkatonai szolgálat, - nehezemre esett egy ideológia szolgálatában elfogadni akkor értelmetlennek tűnő valamiket. Aztán úgy alakult, hogy az adottságaimnak nagyon is megfelelő beosztásba kerültem, - semmit sem téve ezért oda sodródtam, ami egy eléggé valószínűtlen szerencsének hangzik, mégis így adódott. Megszereztem egy olyan képesítést és ennek köszönhetően kaptam egy olyan beosztást a seregben, amelyben szerettem szolgálni. Tojtam magasról a szocializmusra, a hadműveleti szolgálatban adódó feladatok viszont tetszettek.

Ezek tükrében nem éltem meg rossz élményként összességében azt, hogy a rám eső 18 hónapot leszolgáltam.

febr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Barnabas333 ***** válasza:
48%
Hiába írom, hogy jó volt, itt lepontoz a sok sorkatona ellenes. Persze sok üresjárat nap volt, meg lehetett volna oldani kevesebb idő alatt is.
febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!