Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az 5.45x39 lőszer miért...

Az 5.45x39 lőszer miért drágább, mint a 7.62x39-es? A tömege fele annyi, miért nem fele annyiba kerül?

Figyelt kérdés
Azt gondolná az ember, hogy kevesebb nyersanyag van benne, olcsóbb legyártani. Azt tudom, hogy sok van az utóbbiból, na de ez nem magyarázat arra, hogy az újonnan legyártott 7.62-es miért olcsóbb.
febr. 23. 02:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Árat mindég a kereslet határozza meg,tehát ha sokat vesznek valamiből érdemesebb olcsóbban adni hiszen többet ellehet adni belőle.
febr. 23. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan azt tudom mondani neked, mint a Ryanair-es csóka az egyszeri gazdasági miniszternek. Javaslom az Economics for dummies(Gazdaság tökfejeknek) című könyv elolvasását.

Miért kerülhet kevesebbe a világ talán legelterjedtebb lőszere, amit rengeteg fegyverben használnak, mint az amiből töredék annyit gyártanak és tizedannyi fegyverben sem használható? A könyv elolvasása után te is választ tudsz majd adni erre az egyszerű kérdésre! Jó tanulást!

febr. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A Ferrari is könnyebb a Skodánál mégis sokkal drágább. Ugyanígy lőszer és lőszer között óriási különbségek vannak! Anyagában, tűrésben stb. nem csak a tömeg számít. Az 5.45-ös kisebb tűrést követel meg átmérőben még szimpla egyszeri acélmagvas esetében is. A 7.62-es lőszerek többsége szinte faék egyszerűségű, egy afgán sufniműhelyben is legyártható.
febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan azért amiért egy 3210 es olcsóbb mint egy ifon.


Nem az anyagár számít. 7.62-es olyan tömegtermék amit minden keleti országba gyártottak, viszont évtizedek óta "alig" használják. Manapság már csak géppuskáknál alkalmazzák (főleg). Gépkarabélyok ami nagy számban van alkalmazásba 5.45-ös lőszert használ. A megmaradt készlet brutális mennyiségű. Konkrétan drágább tárolni sok esetbe mint ingyen odaadni.

febr. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Egyebkent nem, 5,45 öst europaban nem is gyartanak csak oroszországban. Az ak74 használja azt. 5,56 osra (. 223)gondoltál szerintem
febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Jeffrey Spender ***** válasza:

# PMC Wagner


Bulgáriában milyen kaliberben gyártják az AK-74-eseket ?

febr. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

2.: Na akkor arra válaszolj, hogyha van egy adott gyár, ami ugyanolyan mennyiségben gyártja az 5.56x45-öt és a 7.62x39-et, akkor ott miért vannak meg ugyanúgy az árbeli különbségek, ha azt a honvédség veszi át?


5.: Az 5.45-ösre gondoltam, mivel így könnyebb összehasonlítani az Oroszországban gyártott 7.62x39-et az 5.45x39-el.


3.: Miért kell kisebb tűrés az 5.45-ös esetében? És az miért nem lehet ugyanígy faék egyszerű? Csak mert akkor ennyi erővel a 0.22 lr-nek sem kéne olcsónak lennie.


2.: Én azt értem, olyan hülye azért nem vagyok, mint a gazdasági miniszterünk. Az 5.45-ös már évtizedek óta gyártják a lőszergyárak, és az oroszoknak mégis miért kerül több pénzbe a legyártása, mint a 7.62-esé?

Egyébként ez a több dolog olcsóbb nem feltétlenül igaz. Pl. gyártunk most lynx-eket, megépült a gyár. Hogyha a világban építenének még 500 ilyen gyárat, akkor egy lynx legyártása is fele annyiba kerülne?

febr. 23. 14:09
 8/25 PMC Wagner ***** válasza:

#6

Azok .223 (5,56x45 )

febr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# PMC Wagner


Én egy amerikai illető csatornáján az láttam, hogy neki a Bolgár Néphadseregből való a Kalasnyikovja, és az 5,45-ös.



https://www.youtube.com/watch?v=j2fdp_GhSAI

febr. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 PMC Wagner ***** válasza:
Régen gyártották igen de már nem csinalják ebben a kaliberben azért is kerül 2000 dollár feletti áron az usa ban is, nincs értelme. Csak a hornady, barnaul és a tulammo gyárt hozzá lőszert, az első amerikai , mivel nincs rá igény nem igen hozzák be , az utobbi kettő orosz cég szankciok miatt nem jön az eu ba áru tőlük
febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!