Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kidobott pénz volt a Monarchia...

Kidobott pénz volt a Monarchia flottafejlesztési programja?

Figyelt kérdés

A M hadiflottájának első vh-s tevékenysége leginkább arról szólt, hogy inkább csak a könnyű és kisebb egységek tevékenykedtek hasznosan. Érdemes lett volna több naszádot, rombolót, és tengeralattjárót építeni a TEGETHOFF és más nagyméretű osztályok helyett?

Nem sok hasznát vettük a dreadnoughtoknak.



febr. 26. 08:44
1 2 3
 1/22 PMC Wagner ***** válasza:
100%
Miért? egyáltalán nem szerepelt rosszul
febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem sok hasznát vettük? Ennek mi az oka?


Maga a hajóosztály korának megfelelő volt, nem volt kiemelkedő, de szégyenre sem adott okot. 12 darab 305mm es lövege felvette e versenyt kortársaival. 37km/h végsebessége teljesen korrekt volt akkoriban.


Az hogy nem engedték ki a kikötőből az osztályt valóban értelmetlenné tette. Az első alkalom mikor mégis a Szent István pusztulásához vezetett. Ám ez megfelelő kísérettel elkerülhető lett volna.

febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ honnan nézzük... Egy flotta erejét az adja hogy kivel kell megküzdenie. Ha csak kisebb országocskával a Földközi-tengeren, az Adrián arra tökéletesen alkalmas volt, biztosította a megfelelő elrettentő erőt. Az Antat részét képező, az által támogatott olasz flottával szemben viszont már alulmaradt.

Az St. István elvesztése súlyos taktikai hiba eredménye volt, egyszerűen nem haladtak a korral és nem biztosították megfelelően a hajót.

febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Elvileg megfelelően biztosították, de az őrhajók személyzete nem figyelt eléggé. Ami meg a hajtervezés színvonalát illeti, egy német dreadnought nem süllyedt volna el két 45 cm-es torpedótalálattól.
febr. 26. 16:12
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

#4 attól függ hol kapja el, mennyire sérül meg a hajótest, mennyi a beömlő víz mennyisége. Az St. Istvánt még nem torpedók ellen tervezték (az oldalfalak vízvonal alatti dupla rekeszes kialakítása csak az I. Vh. után vált általánossá).

Elvileg a Titanic sem süllyedt volna el a jéghegytől (ha szemből telibe nekirohan - nem sérül annyi rekesz), de láttuk hogy mégis.

febr. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

"egy német dreadnought nem süllyedt volna el két 45 cm-es torpedótalálattól."


4 lyukat találtak 2009-ben amikor lementek SZ István roncsaihoz.

Mai napig vitatott 4 torpedó találat miatt, vagy a 2 torpedó egymáshoz közeli detonációja olyan mértékig rongálta meg az oldalfalat megvetemedett az oldalfala.


Első világháború előtt nem volt elterjedt a dupla falú rekeszes kialakítás. Kb mintha számonkérnéd miért kőkereket használtak nem gumikereket a kőkorba.

febr. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
4: Olyan nincs, hogy mind a 4 kilőtt torpedó talál és robban. Legalábbis én nem hallottam hasonló esetről.
febr. 26. 17:39
 8/22 A kérdező kommentje:
A másik motorcsónak a dreadnought-csatasor egy másik egységére indított.
febr. 26. 17:43
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"4 kilőtt torpedó talál és robban"


kb 500 méterről indítottak rá a motorcsónakok, ezek a torpedótípusok 45 csomós (~82km/h) sebességgel haladtak. 150 méteres hajónak esélye sem lehetett kitérésre. indítástól csapódásig ~30 másodperc telt el.


2 torpedó találat 100%-ig bizonyos mert az érkező torpedókat vizuálisan is megerősítették. A másik kettő kérdőjeles, de ez nem változtat azon 4 hatalmas lyuk volt az SMS Szent István oldalán.


A két biztos találat az egyes gépházat, a második a kettes gépháza találta el és borította el a lék vízzel. A turbinaházba is ömlött befelé a víz. A másik két rés oka mint mondtam vitatott. De tény hogy ott van, tény hogy azon is víz ömlött a hajótestbe ami menthetetlenné tette.

febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez az utólag könnyű okosnak lenni tipikus esete. A Monarchia nem azért építette a flottáját, mert tudta, hogy ők majd egy hatalmas világháborúban fognak náluk sokkal erősebb flottával rendelkező országokkal küzdeni. A Balkán tele volt sok kicsi országgal, amiknek jóval kisebb harcértékű flottája volt. Na, azok ellen megfelelő elrettentő erővel és harcértékkel bírt a Monarchia.
febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!