Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Önkéntes katonai formák közül...

Önkéntes katonai formák közül melyik?

Figyelt kérdés

Nézegettem, hogy több különböző forma van (ÖMV, ÖVT, ÖTT), de nem tudom melyik passzolna hozzám a legjobban.

A területvédelmisben tetszik nagyon, hogy nem kell hosszú időkre elszakadnom a normál életemtől és, hogy ha jól értem csakis járáson belül mozgathatnak, a védelmisben az tetszik, hogy 24 órára oda kell tenni magam, majd 72-re pihenés van (ezt nem találtam sehol, hogy hány ilyen ciklusra hívnak be önkéntesként egy évben/időszakban?), a műveletisben tetszik az, hogy sokkal részletesebb.


A célom az, hogy kilépjek a komfortzónámból, összeszedjem magam kicsit viszont most az orosz-ukrán háború miatt van egy olyan kitételem, hogy nem szeretnék ebben résztvenni, amíg nem érinti magyarországot közvetlenül. (emiatt taszít az ÖMT, mert ha jól értem akkor kiküldhetnek, míg a többinél nem?)


A látásgond az visszavethet az alkalmasságin? (Kb. 0.75-ös dioptriám van)


Emellett kíváncsiságból felmerült az is, hogy fegyvertartási engedélyem lesz-e ezekkel, mivel amúgy is szerettem volna otthonra önvédelem miatt, viszont így olcsóbban megszerezhetném, ami előny.

És ilyeneket sem találtam, hogy ruhát vennem kell vagy megkapom/hazavihetem és készenlétben tartom stb.?



febr. 29. 20:48
 1/5 Normál91 ***** válasza:
100%
Azt választod amelyiket akarod, mivel önkéntes, nem fognak soha elvezényelni ha te nem akarod. A szemüveg sem számít, manapság már nagyon droidnak kell lenni ahhoz hogy tartalékosnak se vegyenek fel. Fegyvertartásid természetesen nem lesz ezzel, senkinek, a hivatásosoknak sem jár automatikusan. Azt meg hogy ott mit fogsz megtanulni,inkàbb nem minősítem mert belelehet akadni egy-két jó kiképzőbe de nagy reményeket ne táplálj, benne fogsz maradni a komfortzónádban 😀
márc. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Még nem láttam szerződést soha, de mit takar ez, hogy nem vezényelnek el ha nem akarom?

Úgy tudom, hogy valamennyi időt kötelező szolgálni ciklusonként (talán 2 év).

Köszönöm a válaszod!

márc. 1. 21:48
 3/5 Normál91 ***** válasza:
Igen, le kell szolgálni x időt, de te döntöd el mikor szeretnéd, pl munkád,sulid hogy engedi. Az hogy nem vezényelhetnek azt jelenti hogy ha te nem akarod nem fognak misszióba vinni.
márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tehát ha épp nem jó, csúsztathatok?

Ez szuper lenne, köszönöm a válaszod!


Esetleg Szegedi járásban is van taapsztalatod? (vagy másnak?)

márc. 2. 23:17
 5/5 Normál91 ***** válasza:
Szegedi vagyok
márc. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!