Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Önkéntes katonai szolgálat...

Önkéntes katonai szolgálat 2023-ban?

Figyelt kérdés

Szerintetek jövőre is indít a Honvédség ilyen képzést szeptemberben? Szeretnék továbbtanulni, de az adott szakra nem lenne meg a ponthatár emelt érettségivel sem. Mindig is vonzott a katonaság, így belevágnék. Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem:

1. Ha 6 hónapig ott vagyok, akkor 32 többletpontot kapok (alapkiképzéssel). Ezt viszont a februári jelentkezésig nem tudnám csatolni, mert ugye akkor még nem telne le a 6 hónap. Ezt később tudom csatolni?

2. Az adott megyében helyeznek el vagy átrakhatnak egy másik helyre?



2022. aug. 8. 20:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
+3. A többletpontot minden egyetemnek elkell fogadnia?
2022. aug. 8. 20:26
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Ez nonszensz. 40 pont jár egy felsőfokú nyelvvizsgáért ami mögött viszonylag komoly tudás van, erre 80%-át meg lehet szerezni fél évnyi bohóckodással a laktanyában. Magyarország b@szki
2022. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%

Indít, csak nem önkéntesnek hanem kötelező katonai szolgálatnak fogjàk hívni


Mindenkit betoboroznak.

2022. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
66%

Az egész magyar felsőoktatás (és az alsóbb szintek is) mára már a siralmas kategóriába kerültek.

Ne aggódj, egy olyan egyetem diplomájával, ahol 32 pontot kapsz egy önkéntes katonai bohóckodásért, max. Mekiben tudsz majd elhelyezkedni!

Inkább válasz egy olyan "proli" szakmát, mint festő, burkoló, villanyszerelő, szakács...! A sokszorosát keresheted meg vele a diplomás bérednek.

2022. aug. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

Nekünk is ajánlgatták a tartalékosi képzést mikor gimis voltam, de mi van ha pont akkor támadnak meg, amikor a szolgálatodat töltöd? Nyilván aki hivatásos katona annak tökmindegy, de aki csak azért a pár plusz pontért megy, annak talán nem éri meg meghalni miatta, ha pont balszerencséje lesz és menni kell a frontra...

Nézted más egyetemeken is a szakot? Mert simán lehet, hogy egy másik egyetemnél ugyan arra a szakra kevesebb a ponthatár, és oda fel tudnak venni így is. Vagy esetleg nézd meg azt, hogy tudsz-e menni egy hasonló, de gyengébb szakra, ahonnan tovább tudod majd képezni magad később, és akkor ugyan ott vagy mint ha alapból a nehezebbre mentél volna, csak nem direkt arra a szakra mész, hanem "átszállással".

Szerintem a honvédség legyen az utolsó dolog ami felmerül lehetőségként. Békeidőben sem a leghasznosabb dolog, háborúban meg aztán végképp nem jársz jól vele. Ha nagyon katona akarsz lenni, akkor meg menj egyből hivatásosnak, és azzal könnyen előrébb is juthatsz

2022. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

A kérdésre válaszoljatok légyszi.

#4 Gimi után szakácsnak tanultam. Hatalmas hiba volt. Egész napos ordibálás, köszönet nincs a munkádban, heti 48-60 óra munka stb. A szakács fizetésből tuti nem fogsz meggazdagodni, mert elég kevest keresnek a szakácsok, legalábbis a lakóhelyemen. De ha nem hiszed próbáld ki!;)

2022. aug. 8. 21:02
 7/22 anonim ***** válasza:
21%

"A szakács fizetésből tuti nem fogsz meggazdagodni, mert elég kevest keresnek a szakácsok, legalábbis a lakóhelyemen."

"Legalábbis ott".

[link]

[link]

2022. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
13%
Én még az érettségit is letöltött katonai szolgálathoz kötném.
2022. aug. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%
#8 Még szerencse, hogy ebben nem te döntesz 😁
2022. aug. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
19%
Puhány fasírtok gyertek csak az ÖKSZ-re. A sok hülyeséget pár hónap alatt kinevelik belőletek, és talán lesz is belőletek valaki. Nem kell nyelvvizsgázni másodjára is valami hasznavehetetlen fos nyelvből. Felsőoktatásban amúgyis kötelező egy emelt érettségi és egy legalább középfokú nyelvvizsga. Az meg már majdnem meg is van a 100 többlet magában. A maradékot meg kipótolja a szolgálat.
2022. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!