Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Bombázás felesleges volt ?

A Bombázás felesleges volt ?

Figyelt kérdés
Olvastam egy cikket miszerint a második VH idején az Amerikai/Angol bombázások a német ipar ellen felesleges volt
márc. 12. 16:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

Felesleges háború idejét ipart bombázni? Ez új nekem.


Mit vártál mit bombáznak, parkokat?

márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Bizony, sokkal célszerűbb lett volna a Rajnába dobálni a bombákat.
márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Az akkori technikával messze nem volt olyan hatásos, mint a mostani. Vagy is, nem mindig úgy sikerült, ahogy tervezték. Ettől azért sok ipari létesítményt sikerült megbénítani.
márc. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 PMC Wagner ***** válasza:
55%
Nem, csak az igazság az hogy ritkán találták el a létesítményeket. A normandiai partra szállásnál is volt egy hatalmas bombázás ami mindent eltalált csak a német állásokat nem
márc. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Akkor mégis mitől omlott össze a német hadiipar ?
márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 PMC Wagner ***** válasza:
50%
#5 Nem omlott össze. Sőt 44 végén érte el a gyártási kapacitásának a csúcspontját. Ennek az az oka hogy mindössze 44 ben álltak át teljesen hadi gazdálkodásra, ami kicsit érdekes.
márc. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# PMC Wagner


A németek előirányozták 200 Párduc harckocsi legyártását. A bombázás nyomán 20-at tudtak legyártani, nagy nehézkesen.


És azoknál mind a nyers, mind az ötvözőanyagok hiánya miatt rideggé, és törékennyé vált a páncélzat, amiatt még a teknőfrontból is komplett darabokat repesztett ki a rövidcsövű, 75 milis Sherman, ennyit esett a Párduc minősége ...

márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

# PMC Wagner


Ha csak 1944-ben álltak át teljes hadi gazdálkodásra, azelőtt milyen üzemmódban üzemeltek a németek ?

márc. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt olvastam, hogy a német olajfinomítás millió literben kifejezve valami több 100.000-es nagyságrendről 7.000 nagyságrendre zuhant vissza a bombázások miatt.


Tehát nagyságrendben tizedére (se). Persze, hogy volt értelme.

márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 PMC Wagner ***** válasza:
63%

"Ha csak 1944-ben álltak át teljes hadi gazdálkodásra, azelőtt milyen üzemmódban üzemeltek a németek ?"


Sztálingrádi vereség után kezdtek el hadigazdálkodásra állni fokozatosan Előtte normálisan működött, Igazából a német civilek javarésze csak akkor szembesült arról hogy szarul állnak a háborúban (Próbálták minnél jobban titkolni a dolgot) amikor a szovjetek elérték a német határt.44 ben a koncentrációs táborokban lévő fogjok munkára kényszerítése miatt sikerült feltuningolni a kapacitást.


Az acél minősége amit írtál ez 45 márciusában következett be hogy rossz minőségű acélt használtak.


"Én azt olvastam, hogy a német olajfinomítás millió literben kifejezve valami több 100.000-es nagyságrendről 7.000 nagyságrendre zuhant vissza a bombázások miatt."


Ez érdekes dolog, én úgytudom hogy az erre irányuló műveletek csupán 44 ben értek el sikereket. Viszont már jóval ez előtt ezzel gond volt.

A legnagyobb csapást erre maga a Barbarossa hadművelet jelentette. A szovjetúnió irgalmatlan mennyiségű olajjal látta el a németeket amíg azok nekik nem ugortak.

márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!