Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna a jövőben hajlandó...

Ukrajna a jövőben hajlandó lenne lemondani a Krímről és a Donbaszról a NATO, EU tagságért? Vagy inkább egy befagyott háborús konfliktus várható Ukrajna jövőjének a következő 20-50-100... évre?

Figyelt kérdés

Már 2010 óta látszik, hogy Ukrajna számára nagyon nehéz ügy ez az őrlődés Oroszország és a Nyugat között. 2014 és főleg 2022 óta viszont már egyértelműnek tűnik, hogy Ukrajna nem fog visszatérni az orosz érdekszférába és biztosan nem fog csatlakozni az Eurázsiai Unióhoz és a Kollektív Biztonsági Szerződés Szervezetéhez. A cél egyértelműen az EU, NATO tagság az ukránok számára.

Viszont már az is kitűnik, hogy Ukrajna nem lesz képes visszafoglalni a Krím-félszigetet és a Donbaszt, valószínűleg egyiket sem.



márc. 17. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszok nem hiszem, hogy aláírnak olyan békeszerződést ami után az ukránok csatlakozhatnak a NATO-hoz, nekik az is inkább megfelel ha egy befagyott konfliktus lesz évtizedekig. EU talán elfogadható számukra, főleg ha sikerülne kiharcolni egy föderális Ukrajnát.
márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy az esélye annak hogy Ukrajnai háborúnak is egy olyan tűzszüneti egyezmény fog véget vetni mint anno a Koreai háborúnak 1953-ban amely háború amúgy hivatalosan most is tart. húznak egy demarkációs vonalat és befagy a konfliktus. Így viszont Ukrajna nem tud csatlakozni a NATO-hoz ugyanis amely országnak területi vitája van egy másik országgal az szabályzat szerint nem lehet felvenni.
márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

ma 20:45

NSZK?

márc. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez is probléma, hogy a konfliktus nem rendezhető Oroszország nélkül. Egy jövőbeni ukrán kormány hiába akarna békeszerződést kötni, ha Oroszország nem hajlandó vagy kikötnék, hogy Ukrajna nem csatlakozhat a NATO-hoz, EU-hoz. Mostani orosz vezetők nyilatkozatai alapján úgy tűnik az EU csatlakozást elfogadhatónak tartják, a NATO terjeszkedést nem.

De Oroszország is később puhulhat. A szankciók hosszú távon kifejtik majd a hatásukat, sokakat zavar ez elszigetelődés a Nyugattól, Európától, így szerintem a jövőben, Putyin után jöhet kompromisszumkészebb orosz vezetés, aki enyhébb feltételekkel is hajlandó lenne békét kötni, visszavesznek az irreális követelésekből. Lehetőség lehetne például, hogy ahogy a balti államok esetében is volt, csatlakozhatnak a NATO-hoz, de az USA, NATO nem telepíthet oda rakétákat, állandó külföldi csapatokat, bázisokat.


#3

Az NSZK és az NDK nemzetközileg elismert országok voltak, a nagyhatalmak által szabályosan kijelölt, rendezett határokkal, ami az orosz-ukrán konfliktusra nem igaz (ez inkább hasonlít szerintem a Pakisztán-India, Szíria-Izrael, talán Ciprus-Törökország konfliktusokra, ahol rendezetlenebb a helyzet, problémásabbnak tűnik a kiegyezés, békekötés, végleges új határok meghúzása, ezért el is húzódik már 50-70 éve).

márc. 17. 21:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Az NSZK sohasem háborúzott az NDK-val, igaz Németországból szétszakítva hozta létre a két szuperhatalom közös megegyezéssel de az NSZK-nak soha nem volt területi vitája senkivel se és nem is háborúzott senkivel se, ezért tudták felvenni a NATO-ba 1955-ben.

Dél Koreát viszont pont azért nem tudják még most sem felvenni a NATO-ba mert hivatalosan még most is tart a Koreai háború, hivatalosan csak tűzszüneti megegyezés van.

márc. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Jelen pillanatban 1 cm2 ukrán területről történő lemondás politikai öngyilkosság lenne a regnáló rezsimnek. A korrupció, a gazdasági problémák elfedésének az eszközeként csúcsra járatták a nacionalizmust. Bármelyik ukrán politikai erő ami ettől eltér azt a saját túltüzelt nacionalistái megbuktatnák.

Egy befagyott konfliktus a valószínűbb, egy tűzszüneti vonal mentén, s Ukrajna nem hivatalosan lesz NATO tag (ha úgy vesszük félig-meddig már most is az, mert egyre több NATO protokollt használ a hadserege, s a felszerelés igen tekintélyes hányada már most is NATO eszköz).

márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


Az ukránok még valamennyire lelkesek, támogatják a háborút, elhitették velük, hogy legyőzhetik Oroszországot. De mintha kezdene megjelenni a fásultság, kimerültség, szerintem 1-2 éven belül létrejöhet egy tűzszünet, majd valamikor a jövőben béketárgyalások is lehetnek.


A területeiről egy ország sem mond le szívesen, akkor sem, ha erősebb az ellenfél. A pakisztániak sem mondtak még le Kasmírról - kérik Indiától, a szíriaiak sem a Golánról Izrael javára, a ciprusi görögök sem Észak-Ciprusról, a grúzok sem Dél-Oszétiáról, Abháziáról és a szerbek sem Koszovóról. A nacionalizmus nem engedi.

De volt már rá példa az első, második világháború után is, hogy egy ország elkezdte reálisan értékelni a helyzetét és elfogadta a békediktátumot. Például miután India hadba lépett Pakisztán ellen, vereséget mért Pakisztánra és a nyugati nagyhatalmak, Szovjetunió is felkarolta, elismerte Kelet-Pakisztán elszakítását Pakisztántól, belementek a békeszerződésbe, rendeződött a vita. Szerintem húsz éven belül Szerbia is engedni fog a NATO, EU követelésének és elfogadja Koszovó elcsatolását az uniós csatlakozási tárgyalások, tagság előmozdításáért cserébe. Talán nem kizárt, hogy Ukrajna is engedni fog, de valószínűleg ehhez NATO-EU és Oroszország közti tárgyalások is kellenek, nekik is rendezni kellene a viszonyt, javítani majd a kapcsolatokon, ami most visszazuhant az első hidegháború, 60-as, 70-es évek szintjére.

márc. 17. 21:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Nocsak! Talán hajlandó legott?
márc. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!