Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az ukránok, oroszok megunjá...

Ha az ukránok, oroszok megunják majd a háborút és rájönnek, hogy mégsem tudják legyőzni a másikat, akkor miben tudnának megegyezni, milyen béke lehetne, mi lenne a békeszerződésben?

Figyelt kérdés

márc. 31. 23:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Oroszországhoz csatlakozott tartományok új státusának elismerése, lemondás NATO tagságról. Szerintem ez a minimum, amihez Oroszország ragaszkonda. A szankcióháború után felmerülhet, hogy már az EU tagságot sem fogadnák el. Esetleg még az ukrán haderőt is korlátozni kéne, illetve az orosz nyelv kiemelt státusát is meg kéne adni a maradék Ukrajnában.
márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Egyesülés közös anyaországunkkal, az Orosz Föderációval. 🇭🇺🧡🇷🇺
ápr. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%

Aminek benne kell lenni: -0roszország teljes lefegyverzése, atom leszerelése.

-Az 0rosz Föderáció megszűntetése, megszállt országok felszabadítása, mint pl Csecsenföld.

-Putler feladja magát a hágai bíróságon.

ápr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
3: ez nem a Humor rovat.
ápr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%

3.

A győztes fél diktálja a békefeltételeket. Jelenleg az ukránok próbálnak védelmi állásokat kiépíteni de elég nehéz ásni és harcolni egyszerre.

Ezekben a pillanatokban is az oroszok átalakított 150 -300 kilós siklóbombákkal szaggatják az ukrán védvonalakat. Kifogyhatatlan mennyiségű ilyen eszköz áll a rendelkezésükre.

Lényegében Oroszország 2022. február 24-én megnyerte ezt a háborút.


Ami a békefeltételeket illeti szerintem valószínűleg ugyanazt kérik majd az oroszok amiért az egészet elindították. Oroszország az agresszor mert ő támadott -- de biztos agresszor az aki irányába folyamatosans volt a nyugati és NATO vegzálás??

Szerintem Ukrajna legkésőbb 2025-ben feltétel nélküli kapitulációra kényszerül.

Amit az oroszok biztosan kérni fognak:

-Ukrajna soha nem csatlakozhat sem a NATO sem más katonai szövetséghez.

-Ukrajna totális katonai demilitarizálása .

-Az oroszok által felszabadított -- döntő többségben orosz lakta területek végleges Oroszországhoz csatolása.

- A megmaradt Ukrán területen élni akaró orosz -- és más etnikumhoz tartozó kisebbség totális védelme - nyelvhasználat visszaállítása és bármi nemű orosz kisebbséget érintő vegzálás megszüntetése.

- A megmaradt Ukrán területeken a Banderista eszmék eltörlése.

- Azov , Kraken és egyéb szélsőségesek tevékenységének végleges felszámolása.

- A nyugaton zárolt orosz pénzek azonnali , és feltétel nélküli visszaszolgáltatása -- kamatokkal együtt.

-A megmaradt Ukrán területek határától nyugati irányba végig egy pufferzóna kialakítása.

Szerintem ezeket mindenképpen kérni fogják az oroszok.

ápr. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3 és #5


Ezek inkább békediktátumok, melyek akkor valósulhatnak meg, ha Ukrajnának vagy Oroszországnak sikerül legyözni a másikat, elérik a kapitulációt.

Erre úgy tűnik nincs esély.

ápr. 1. 09:52
 7/13 anonim ***** válasza:
55%
6: Ukrajna már vesztett, csak kérdés, mennyire. Mindenki további orosz előrenyomulást jósol idén, ukrán ellentámadásra semmi esélyt nem látnak.
ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
25%

A feltételek már régóta ismertek:

-Oroszország kivonul Ukrajna területéről

-Jóvátétel a károkért, amit okoztak

-a háborús bűnösök felelősségrevonása

Ezek azok az alapok, amelyekre építve már el lehet kezdeni a tárgyalásokat.

ápr. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%

5.vagyok

"Ezek inkább békediktátumok"

Én inkább békefeltételeknek nevezném.


"Erre úgy tűnik nincs esély."

Mire nincs esély? Hogy az oroszok ebből a stratégiai előnyből bedarálják az ukránokat?

Arra valóban nincs esély hogy Biden egyedül bekösse a cipőjét.

Az ukránok Avdiivkát és a kokszüzemet 10 év alatt egy többszörös védelmi rendszerű erődítmény várossá építették.

Az oroszok 3 hónap alatt hadászati kettős bekerítést alkalmazva bevették.

A "híres" 3.Azov rohamdandár be se mert menni a térségbe -- megtagadták a parancsot.

Nézz jobban utána az aktuális fronteseményeknek ha ennyire érdekel a téma.

Az ukrán védelmi vonalak több helyen is az összeomlás szélén vannak.

Minimális a fegyver, lőszer utánpótlás.

Van olyan nap amikor 150 -200 db siklóbombát dobnak az oroszok.

Ez már megfordíthatatlan folyamat.


Amit békefeltételként leírtam az a saját véleményem. Nem lehet tudni pontosan mit-- és meddig akarnak az oroszok.

De az garantált hogy ennél már csak rosszabb pozícióból tudnak tárgyalni az ukránok.

Az lesz Ukrajna Trianonja.

ápr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Jeffrey Spender ***** válasza:
83%

Alex Fly


A háború az csatatéren fog eldőlni, nem a tárgyalóasztalon.


Oroszország katonailag nem áll vesztésre, sőt igen sok lehetőségük van, akkor mi okuk lenne kivonulni ?


Onnan vonulnak ki, ami nehezen védhető, mint Herszonnek a Dnyeper jobb partján fekvő része.


Ellenben Ukrajna lehetőségei nagyon rosszak.

ápr. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!