Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért mondják néhányan, hogy...

Miért mondják néhányan, hogy igazán férfivá a katonaság teszi az embert, mikor ez egyáltalán nem így van?

Figyelt kérdés
Nézzünk végig az egykori sorkatonákon, és megállapíthatjuk, hogy semmivel sem férfiasabbak, keményebbek, mint a mostani fiatal generáció, akik már kötelezően nem voltak katonák. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál ebben a tekintetben. Akkor mire alapozzák néhányan ezt a téves feltevést?
ápr. 2. 15:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
8%
Mert ez az igazság.
ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
25%

semmivel sem férfiasabbak, keményebbek, mint a mostani fiatal generáció, akik attól elsírják magukat ha nem jut nekik ülőhely a buszon.


[link]

ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 PMC Wagner ***** válasza:
91%
Mert nekik szar volt hogy elraboltak éveket az életükből és irigylik hogy egyeseknek nem
ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%

Akkor jöjjön az élettörténetem 93-ban leszereltem 20-évesen 95-ben megnősültem, 96-ban született az 1-lányunk már építkeztünk javában java részt segítség nélkül volt hogy munka után haza értem és ott várt 5-köbméter sóder vagy 40-mázsa cement be kellet hordani ne hogy elázón a cement.

3-évig egy szabad hétvégénk nem volt, addigra lett tető a fejünk felet.

Jött a 2.-lány és most 51-évesen mondom azt hogy kész a ház és lehet kertészkedni és nyulászkódni.

Tényleg nincs különbség a mai fiatalok és anno fiatalok között?

ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

"semmivel sem férfiasabbak, keményebbek, mint a mostani fiatal generáció, akik attól elsírják magukat ha nem jut nekik ülőhely a buszon."

A régi generációnak megvan az az előnye, hogy az életük nem volt kiteregetve az internetre, hogy aztán 1-1 szerencsétlenebb példányuk alapján legyen megítélve az egész sokaság. That being said, az is sokat változott, hogy mit értünk férfiasság alatt. Ma már az is erősen benne van, hogy mennyire vagy jó apa, míg régen ez sokkal kevésbé volt szempont. Ezt például nem tartom egy rossz változatosságnak.

ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

4-es ja mert hogy szerinted ez a helyzet egy mai fiatalnak bizonyosan gondot okozna, de neked meg se kottyant és nyilván a katonaságtól lettél ilyen kemény hogy te ezt ilyen sikeresen megoldottad. Egyébként gratulálok a családodhoz és a házatokhoz is.

Nem, nincs különbség ebből a szempontból mai és akkori fiatalok között.

ápr. 2. 15:51
 7/30 anonim ***** válasza:
67%

Nem így van mert a katonának bevonulttam mint csibész gyerek, de egy férfi jött haza!

Egy teljesen más gondolkodású és nem anyámasszony katonája mert addig anyám megoldja meg apám megcsinálja, katonaság után majd ÉN.

ápr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
És neked ehhez katonaság kellett 7-es, magadtól nem jöttél volna rá erre? A többségnek enélkül is megy.
ápr. 2. 16:07
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

A katonaságnak az az egyetlen előnye volt, ami aztán "férfivá" nevelte az embereket, hogy kiemelte őket a komfortzónájukból és újszerű napi rutint és kihívásokat adtak számukra.

De emezt bármilyen más táborral, vagy kollégiumba költöztetéssel, nyári munkával stb. el lehet játszani. Sőt, még egy picivel komolyabb klubtevékenységgel is, ahol értelmezhető felelősséget, koordinációt, beszámolási kötelezettséget stb. várnak el tőled pl. egy rendezvényszervezés kapcsán.

ápr. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

#1

Mondja a fotelkatona..

ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!