Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyire jellemző, hogy az...

Mennyire jellemző, hogy az olyan fiatalok akik olyan környéken laknak ahol nincs munka, meg más lehetőség se, ezért katonának mennek?

Figyelt kérdés
Magyarországra értem.
ápr. 9. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Semennyire.
ápr. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem jellemző. De Amerikában kimondottan gyakori, illetve az oroszoknál is, mivel a hadseregük tele van dagesztániakkal, burjátokkal, tuvaiakkal és társaikkal.
ápr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pont erre értem, az USAban, és Oroszországban nagy divat ez. Nincs munka? Menj katonának ,mert ezekben az országokban jó fizetés, lakhatás, magánegészségügy jár, meg társadalmilag óriási elismerés.
ápr. 9. 14:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itthon azért nem jellemző ez, mert a Honvédség nemigazán fókuszál ezeknek a rétegeknek a bevonzására. Pedig évszázadokkal ezelőtt is már úgy ment, hogy a toborzók szegényparasztokat kerestek fel, és fűt-fát ígérgettek nekik.


Plusz van egy olyan rész is, hogy ezen környékeken gyakoriak C betűs polgártársaink akiknek nemigazán füllik a foga az ilyesmihez, meg nem is túl jó katonaalapanyagok amúgy sem.

ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Meg az USA-ban, Oroszországban a “közelben nincs munka” azt jelenti, hogy 3 napi autóútra van, itthon meg ha nagyon akarom, tudok ingázni Veszprémből Budapestre.
ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem jellemző. Azért aki akarna az bőven találna munkát Magyarországon ha életerős fiatalember. Az építkezéseken, de egy csomó más munkakörben is tárt karokkal várnák őket, napi bérben fizetve kézbe a zsetont. Aki ma nem talál munkát az valójában vagy nem is akar dolgozni, vagy elrugaszkodott elképzelései vannak a munkaerő-piacról (túl sokat akar kevés munkával), s ennélfogva a katonaságnál sem találná meg a számítását.
ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Ez nem igaz! Nagyon sokan szeretnének dolgozni, de nem találnak munkát.
ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
#7 munka VAN, csak éppen az elvárások magasabbak mint a realitások. Kijönnek az iskolából és pályakezdőként máris milliós fizetésről álmodnak, vezetői állásról, home office-al, minimális melóval sok pénzt elve alapján.
ápr. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen munka az van, csak nem mindenki szeretne a gyárban robotolni, vagy évekig konyhai kisegítőként dolgozni.
ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én sem találok egy normális munkát a környékemen..

Végig jártam már az összes fost..

Konyhai kisegítő, lidl bolti dolgozó, gyár, minden fos..

Pedig normális vagyok, normális külsővel, angol nyelvtudással, fél év és közgazdász leszek, igazából itt nem arról van szó hogy nem vesznek fel sehova, hanem egyszerűen lehetőség sincs, mivel itt ez egy annyira fos környék hogy aki egyszer valami jó helyre bejut, az nem megy el különben vár az McDonald's.

Egy normális irodai munkát nem találtam, csak mehetsz a szalagsorra

Egy megyeszékhelyen élek, 35ezer ember lakik itt, a neten 15db álláshirdetés van, azok is meki,Lidl,kik, Tesco és társai.

ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!