Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha laknak a környéken olyan...

Ha laknak a környéken olyan piszok emberek, akik a kutyájukat nem az udvarokun belül tartják, hanem direkt kinnt a házuk előtt a nyílt utcán, akkor a törvények, a jog milyen lehetőséget ad az ez ellen való fellépésre?

Figyelt kérdés
Nem hiszem el, hogy ezt bárki is megteheti! A kutya folyamatosan kinn van tartva a házuk előtt, vagy a járdán, vagy a gazban az árokparton, vagy az útszélén tartózkodik, még véletlenül sem az udvarukon belül! Egyértelmű a szándékosság mert ez így megy folyamatosan amióta megszerezték a kutyát, minden nap, ha otthon vannak, ha nincsenek otthon, a kutya sosincs az udvaron belül. Minden emberre és járműre vehemensen nekitámad, aki/ami arra kénytelen elmenni, és félő, hogy előbb-utóbb megharap, széttép valakit vagy balesetet okoz! Eddig senki nem tett semmit ez ellen, úgy tűnik, hogy valamiért minden lakos fosik attól a bandától. Mit mond ebben a témában a törvények, a jog?
2019. aug. 26. 15:18
 1/8 A kérdező kommentje:

*udvarukon


-elírtam ezt a szót, mert ideges vagyok-

2019. aug. 26. 15:19
 2/8 anonim ***** válasza:
Hívd ki az állatvédőket vagy a sintért. Az önkormányzattal is felveheted a kapcsolatot. Rendőrségen is tehetsz bejelentést.
2019. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 2-es válaszolót folytatom: közterület-felügyelő szabhat ki helyszíni bírságot, de feljelentést tehet a járási hivatalban is a kérdező - a törvényből néztem.
2019. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és elvitetheti a kutyát
2019. szept. 9. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 robi1980 ***** válasza:

Engem 10 éve rendszeresen meghajtott egy kuvasz, mikor kerékpároztam két település között. (Amúgy nem csak engem, másokat is.) Értesítettem a gazdáját a problémáról. Eredmény semmi. Na. Azután, amikor legközelebb loholt mögöttem a kutya, majd pedig futás közben lihegve-csaholva "letüdőzte" a paprika-spray-t, rögtön leállt az üldözéssel. Nyilván jó memóriája volt, mert azután nem támadott többet, csak messziről ugatott. :)

A támadó kutya ellen legjobb a paprika spray, szerintem. Több kutya esetén talán a gáz-riasztó fegyver hatásosabb a hanghatás révén is, de annak közterületen való viseléséhez engedély kell. (Igaz, elvileg a paprika spray sem szabályos, de ha ismétlődő kutyatámadás ellen viszi valaki magával védekezésként, hát én nem hinném, hogy bárki is elítélné emiatt. Aki meg igen, nos annak kívánom, hogy legyen része hasonló élményekben...!)

[link]

2019. szept. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 robi1980 ***** válasza:

#6-osnak: itt már a gáz-riasztófegyver sem segít, csak a minigun! :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=d84r8gMGxFQ

2019. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2019. szept. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!