Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy 600 km átmérőjű a szteroid...

Egy 600 km átmérőjű a szteroid valóban pusztítóbb mint a világ összes atomfegyvere ?

Figyelt kérdés
Egy 600 km átmérőjű aszteroida valóban pusztítóbb ereje lenne mint a világ összes atomfegyverének ?
ápr. 15. 14:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem kell ehhez 600 km atmero. Mi faj jobban, ha hozzad vagok egy ping pong labdat, vagy egy ugyanakkora tomor acelgolyot?
ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A dínók kihalásáért felelős aszteriodát kb 14 km-esre becslik. Ennek alapján én úgy gondolom, hogy egy 600 km-es simán kiírthatná az életet gyakorlatilag, esetleg csak valami kezdetleges életformák maradnának fent.
ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Feketeruhasember ***** válasza:
100%
Nem kell hozzá 600km nek lennie. Egy 90 km es aszteroida esetén is nagyságrendekkel nagyobb energia szabadulna fel mint a világ összes atom és hidrogénbombájának feltöltése esetén.
ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A Tunguzka meteor kb. 120 éve csapódott be a légkörbe és olyan kicsi darabja ért a földre ami a robbanásban a becsapódás helyén vagy még előtte el is párolgott. Mégis hatalmas krátert csinált és 30 km-es körzetben letarolta a fákat.

A Balaton csak 77km hosszú, egy 10-szer ilyen nagy aszteroida akkor hatalmas kárt okozna. Persze sok függ attól miből van és hogy éri el a földet. Más az ha főleg jég, mint ha vas, és nem mindegy hogy telibe találja a felszínt szinte függőlegesen becsapódva, vagy kis szögben érkezik és nagy része elég még becsapódás előtt vagy szétesik darabokra.

ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 PMC Wagner ***** válasza:
100%
A nasa számításai szerint egy 60 mérföldes átmérőjű aszteroida 100% ban elpusztítaná az életet a földön.
ápr. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a méret már összemérhető a Ceres törpebolygóval. Ekkora égitesttel való ütközés garantáltan wipeolná az életet, esélyesen a földkéreg is újraolvadna.
ápr. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Feketeruhasember ***** válasza:

"Az a méret már összemérhető a Ceres törpebolygóval. Ekkora égitesttel való ütközés garantáltan wipeolná az életet, esélyesen a földkéreg is újraolvadna."


Én többször gondoltam màr rà hogy vajon akkor is ilyen katasztrofálisak lennének a következmények és a becsapódás ereje ha ez nagyon lassan történne?


Arra gondolok hogy pl egy érintő pàlyàn keringenek egymàshoz képest és egy adott ponton találkoznak vagy az egyik "utoléri" a màsikat és úgy találkoznak a lényeg hohy a lehető leg lassabb módon és sebességgel történik meg. Akkor is ilyen durva?

ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én többször gondoltam màr rà hogy vajon akkor is ilyen katasztrofálisak lennének a következmények és a becsapódás ereje ha ez nagyon lassan történne?



Arra gondolok hogy pl egy érintő pàlyàn keringenek egymàshoz képest és egy adott ponton találkoznak vagy az egyik "utoléri" a màsikat és úgy találkoznak a lényeg hohy a lehető leg lassabb módon és sebességgel történik meg. Akkor is ilyen durva?"


Az persze számít, milyen irányban történik az ütközés, és ha egyik utoléri a másikat, akkor a közöttük lévő relatív sebességkülönbség sem lesz annyira nagy, így kisebb lesz az ütközés energiája is. De egy 600km átmérőjű objektum durván 200.000x nagyobb térfogatú (és tömegű), mint ami 65M éve csapódott be Közép-Amerikánál. Ez még "lassú" ütközésnél is nagyon sok energiával járna.

Érdekes lenne kiszámolni, mit okozna, ha csak "simánm óvatosan" ráhelyeznénk (és nem ütközetnénk) egy ekkora objektumot a Földre. Biztosan jelentős deformációval járna ez is, az meg hőtermelést is jelent.

Azt még figyelembe sem vettük, hogy már csak a két égitest közeledése mit okozna a légkörrel (egy tisztességes becsapódás persze eltüntetné, a hidroszférával együtt).

Nem vagyok asztrofizikus, nem tudom, van-e elméleti minimum ilyen esetekben a becsapódás sebességére. Ha azt nézzük, hogy minden tömeggel rendelkező test vonzza egymást, az erőhatás pedig gyorsulással is jár.

ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Feketeruhasember ***** válasza:
Én még ehhez annyit fűznék hozzá hogy bármilyen lassan is érkezik az objektum a rorsack (nem írom jól de lusta vagyok rákeresni) határon törmelékké változik, mert a nagyobb égitest gravitációja erősebben hat mint a kisebb objektum kisebb gravitációja ami össze tartja. Kérdés hogy erre van e számítás és ideális körülmény, vajon mennyire minimalizálható az energia felszabadulás.
ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy két égitest lassan éri utol egymást. Az egymáshoz viszonyított helyzetük a mérvadó, az pedig az lenne, hogy a gravitációs tömegvonzás hatására amint megközelítenék egymást, mindegyik bolygón azt tapasztalnánk hogy a másik egyre gyorsuló szabadesésben közeledne a másikhoz. Amennyiben "csak" mellettünk suhanna el, az is katasztrofális hatással lenne ránk, lenne égindulás, földmozdulás, olyan árapályerőkkel, hogy bőven 10+-os földrengés lenne mindenhol, óriási vulkánkitörésekkel megspékelve. Valószínű befogódna egy újabb holdnak, ami aztán további bonyodalmakkal járna, mivel először ez egy eléggé ellipszis pályát jelentene, ami azon kívűl hogy nagyon megrángatná minden közel-pontnál a Földet, még a Hold pályáját is megrendezné, akár még ütközhetne is vele.
ápr. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!