Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háborús bűncselekményt követet...

Háborús bűncselekményt követett el a NATO, Oroszország, Ukrajna az erőművek, transzformátorállomsáok, áramvezetékek, olajfinomítók, üzemanyagtárolók bombázásával?

Figyelt kérdés

Ezzel a stratégiával akár meg is lehet bénítani egy ország működését. Viszont ez nem csak a hadiiparra, hadseregre, állam működésére igaz, hanem a civil lakosság normális élete is ellehetlenül áram, üzemanyag hiányában, ez is része a nyomásgyakorlásnak a háborúban.

A NATO is 1999-ben így tudta elérni Szerbia kapitulációját.

Oroszország is próbálkozik ezzel a stratégiával Ukrajna ellen a 2022 óta folyó háborúban, de kevés sikerrel, nem hozta közelebb a háború végét.

Ukrajna is átvette ezt és már ő is pusztítja az oroszországi erőműveket, transzformátor alállomásokat, olajfinomítókat, üzemanyagtárolókat, de valószínűleg ő sem tudja elérni Oroszország kapitulációját.



ápr. 28. 09:06
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
nem tudom
ez politikai oldaltól függ, mindig csak a másik fél a háborús bűnös
10 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt majd mindig később döntik el. Vegyünk egy erőművet. Lehet csak dolgozók, őrök vannak. Viszont lehet, ott tárolnak komoly haditechnikát, lehetnek harcoló alakulatok is elszállásolva. Majd háború után összeszednek minden lehetséges infót és eldöntik, milyen jellegű volt a támadás. Lásd, izraeli támadás kórház ellen. Izrael szerint katonai bázis, hamász szerint simán civilek támadása.
ápr. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az megvan mikor a délszláv háború idején kifejezetten a polgári lakosságot bombázták? A támadás során ugyan néhány bomba célt tévesztett és néhány katonai objektum is áldozatul esett, de azok nem voltak benne a tervben.
ápr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tekinthető annak is, de ez mindig vitatott.


Az amerikai, brit, orosz, ukrán vezetők sosem ismerték el igazán nyíltan, hogy terrorista módszereket alkalmaztak, alkalmaznak a győzelem érdekében. A hivatalos álláspont az, hogy a bombázások célja, hogy az ellenség hadiipara, ipara, hadserege ne tudjon megfelelően működni és szenvendjenek vereséget, érjen véget a háború.


Viszont a szerbiai, ukrajnai, oroszországi lakosság szempontjából ezek a bombázások terrornak számítanak és joggal tekinthetik háborús bűncselekményeknek, mivel az energetikai infrastruktúra kettős felhasználású, a megsemmisítése őket is nagyon sújtja, nem beszélve a bombázások okozta stresszről, félelemről.

ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!