Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Újra lesz sorkatonaság Európában?

Újra lesz sorkatonaság Európában?

Figyelt kérdés

Kötelező sorozást és katonai szolgálatot akar Manfred Weber a Néppárt frakcióvezetője bevezetni az EU országaiban.

A megdöbbentő az, hogy elgondolását egyre többen támogatják.

Egy év lenne a katonai kiképzés tervezett időtartama.

Magyarországnak muszáj lesz szintén bevezetni, ha így döntenek?



máj. 11. 19:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Több EU-s országban jelenleg is van sorkatonaság, Magyarországon is csak felfüggesztve van jelenleg. Ebben semmi jelentős újdonság nincsen.
máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Az egy bohóc.
máj. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Igen,minden jel arra mutat visszafogják állítani.Bár Weber egészen pontosan azt nyilatkozta polgári szolgálatot is lehetne vállalni.
máj. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy lesz, ahol bevezetik. De azt érdemes tudni, hogy ahol papíron van, ott is többnyire csak papíron van. Csak az adott korosztály kis részét hívják be kiképzésre, illetve aki nem akar menni, az könnyen szerez mentességet vagy kiváltható civil társadalmi munkával.
máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Manfred Weber egy idióta, akárcsak Scholz. és ezt a németek mondják.
máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 árokpart ***** válasza:
100%
Nálunk egészen biztosan nem lesz, mert a kormány médiái negatív megvilágításba és bírálva hozzák le ezt a hírt.
máj. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahol van ott nem fogják kivezetni - akkor sem, ha a háború előtt pár ország fontolgatta. Újra bevezetni nem fogják ahol most sincs / fel van függesztve, mert túl nagy politikai kockázat. Inkább mindenhol az önkéntes haderőt erősítik meg.
máj. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Engem ez nem érint már, én már leszolgáltam az időmet még a Varsói Szerződés katonájaként, de azt hittem, nem kell már ilyenekkel foglalkozni. A teljes értelmetlenségét csak az érti, aki volt már katona.

Akkoriban a NATO ellen fenekedtünk és mindent megtettünk volna, amit csak parancsoltak.

Eléggé tartok attól, hogy nem a NATO megerősítését fogják szorgalmazni, hanem EU hadsereget akarnak felállítani, ami teljesen új militarista szemlélettel fog járni, így minden lehetséges.

Ez olyan horderejű kérdés, hogy nem számít a mindenkor aktuális magyar kormány véleménye.

Igazából én csak módjával politizálok és egyáltalán nem kívánom, de a mostani miniszterelnök simán kaphat mondjuk infarktust, azzal a Fidesz padlóra is van fektetve és utána már megint nem kell sok, hogy magyar bakák masírozzanak a Don-kanyarba, és országunk megjelenik az atomcsapás térképeken is, bár lehet, hogy jelenleg is rajta vagyunk.

Egy dolog nem világos jelenleg, hogy Kínának sikerült e valamennyire lehiggasztani a kedélyeket, mert azt gyanítom, aligha a kecskeméti akkugyár miatt tette meg az európai utat Micimackó.

Nem értem, miért utálja, mikor csak ettől a névtől valóságos szeretethullámra számíthat Hszi Csin Ping Európában.

máj. 11. 22:09
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom,, de én tuti nem megyek be.
máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9

Megteheted, de abban biztos vagyok, hogy nem jó ötlet figyelmen kívül hagyni egy behívót.

Ledarálnak sec-perc, nem lehetnek kíméletesek veled.

máj. 11. 22:42
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!