Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tényleg vannak, akik önként...

Tényleg vannak, akik önként mennének harcolni?

Figyelt kérdés

Most nem a politikai pártok érdekelnek, hanem az egyszerű emberek.

Az egyszerű emberek között tényleg vannak, akik önként mennének ki a lövészárkokba?

Valahogy én ezt sosem tudtam megérteni. Én csak a saját nevemben tudok beszélni, én biztosan nem mennék harcolni, ha muszáj lenne sem, engem biztosan nem is vinne be senki, mert nem lennék hajlandó meghalni, azért mert Xy ember odafent ezt eldöntötte, inkább menekülnék, vagy börtönbe mennék. Egy életem van, aminél nincs számomra értékesebb dolog, mert ha meghalsz akkor vége. Hiába fognak hősként ünnepelni vagy ezer év múlva is emlékezni rád, nem számít egyáltalán ha te idő előtt meghaltál. Amugy meg én helyettem csak ne döntse el senki, hogy kockáztatom-e az életemet vagy nem a csatatéren, lehet ezt gyávaságnak hívni, de én életösztönnek gondolom!



máj. 12. 13:16
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
47%

10#

Szóval te azért ölnél meg valakit,mert a másik nem lenne hajlandó ölni?

Érdekes


Nem fog tetszeni amit mondok neked 10# válaszoló

Amikor kitört az ukrajnai háború 1-2 napra rá mentem és útlevelet csináltattam a kormányablaknál.


Ha itt kitörne valami az elsők között hagynám el az országot.

Nevezheted felőlem gyávaságnak nem érdekel.


Nem lennék hajlandó egy fideszért se fegyvert fogni,de te érted se,se a 9,6 millió magyar honfitársamért.

Nem szeretnék senkit se megölni es ami ennél is sokkal fontosabb pláne nem szeretném,ha engem megölnének.


Szeretek élni,szeretek jókat enni, jókat inni,szeretem a szép nőket

máj. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
62%

#10

"Mert azt kell felfogni, hogy nem a politikusokat védi a katona. Hanem az ártatlan nőket, gyerekeket, időseket, betegeket"

Most mondtad, hogy nem védenéd őket, hanem tarkón lőnéd. Te népirtani akarsz és nem másokat megvédeni.

Hitler is kb. így gondolkozott, mint te.

máj. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
28%

#11. El kell keserítselek. Ha megtámadnak minket azonnal életbe lép a hadi állapot. Onnantól nincs kimenetel az országból. Aztán itt van még egy jó hór neked. Mivel nem regionális háború készül éppen, hanem egy olyan amiben kb minden Európai ország érintett lessz, hova mégy? Nato, EU országok simán vissza tolocolnak. Akkor már cseszheted az útleveled. A kormány se hülye, ha érzékeli a veszélyt, még a valós eszkaláció előtt zárja a határokat.

Szóval az ilyen nyüzügék akik menekülni akarnak, 3 helyen végezhetik.


1. Lővészárok.

2. Sír árok

3. Börtön. ( jó sok évnyi. De azt se fogod megköszönni. )


Szóval lehet itt messze menő eszméket futtatni. Háború esetén mégy és pont.

máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Nyüzüge, aki nem akar önként a vágóhídra menni önként. Kemény vagy.


Én azt mondanám, hogy nem megyek, menjél te! Ha a vagy b halál között lehetne választanom, akkor nyilván a gyorsabbat választanám!

máj. 14. 18:34
 15/24 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan kiváló és magyar kiművelt emberfő kell, amilyen én vagyok.


És népes családom.


Mégegyszer: élő magyar jó, halott magyar, asszimiláns magyar , megrománult nem jó

máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

#13

"Ha megtámadnak minket azonnal életbe lép a hadi állapot. Onnantól nincs kimenetel az országból."

Ez egyébként pont ostobaság.

Ha megtámadnak, akkor valószínűleg pont nem zárnák le a határokat egyből. Egy kereskedelemre dependáló ország esetében ez tökönszúrás lenne.

Pont az lenne a céljuk, hogy minél inkább működjön az ország továbbra is, amihez kell a kereskedelem.

máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
#16 A hadkötelesek előtt zárják le a határt.
máj. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
35%

#17

"A hadkötelesek előtt zárják le a határt."

Még mindig hülyeség. A NATO azért létezik, hogy ne átlag állampolgár harcoljon, hanem képzett katona és pont ezért nem zárnák le a határt.

máj. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha háború van, akkor a civileknek is adnak egyenruhát, megmutatják, hogy a fegyver melyik végét tartsa az ellenség felé ezzel képzett katonának nyilvánítják.

Épp a mostani háború mutatja meg, hogy ez nem gazdaságos, kérdés, hogy a katonák ezt mikor ültetik át a gyakorlatba.

máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
38%

#19

"ezzel képzett katonának nyilvánítják"

Legalább ekkorát ne hazudjunk. Bevethetőnek nyilvánítják max, de nem lesz ettől képzett katona.

Ettől még különbséget fognak tenni a 3 hete katonának besorozott Pista bácsi és egész életében katonaként szolgáló személyek között.

máj. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!