Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Tényleg vannak, akik önként...

Tényleg vannak, akik önként mennének harcolni?

Figyelt kérdés

Most nem a politikai pártok érdekelnek, hanem az egyszerű emberek.

Az egyszerű emberek között tényleg vannak, akik önként mennének ki a lövészárkokba?

Valahogy én ezt sosem tudtam megérteni. Én csak a saját nevemben tudok beszélni, én biztosan nem mennék harcolni, ha muszáj lenne sem, engem biztosan nem is vinne be senki, mert nem lennék hajlandó meghalni, azért mert Xy ember odafent ezt eldöntötte, inkább menekülnék, vagy börtönbe mennék. Egy életem van, aminél nincs számomra értékesebb dolog, mert ha meghalsz akkor vége. Hiába fognak hősként ünnepelni vagy ezer év múlva is emlékezni rád, nem számít egyáltalán ha te idő előtt meghaltál. Amugy meg én helyettem csak ne döntse el senki, hogy kockáztatom-e az életemet vagy nem a csatatéren, lehet ezt gyávaságnak hívni, de én életösztönnek gondolom!



máj. 12. 13:16
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Kedves 20-as


Nyilvánvalóan nem lesz egy 3 hét (Nagyapámat 3 hónap kiképzés után küldték a Donkanyarba) kiképzés után profinak nyilvánított katona harcértéke hasonló azzal, aki egész életében katona volt (különösen, ha utóbbi nem az alkoholt tekintette a fő ellenségnek), azonban a válasz 18-nak szólt.

máj. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#21

Ezért válaszoltam én, mint #18-as az ostobaságodra.

Nem lesz kiképzett katona, nem lesz teljes értékű katona, ami miatt ennek felvetése még mindig ostobaság.

máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Kedves #18 #21


Valamelyikünk ezek szerint egyértelműen ostoba. Nem tartom magam felhatalmazottnak, hogy eldöntsem melyikünk.

máj. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Magyarországon három különleges jogrend van.


1. Háborús vészhelyzet. Ebben vagyunk most.


2. Szükségállapot


3. Hadiállapot.


Ha megtámadják Magyarországot azonnal hadiállapot lép érvénybe.


Ekkor megvonásra kerülnek külnböző jogok, többek közt a Magyarország területéről való kilépés hadköteles férfiak számára. Vagy például a magántulajdonra igényt formálhat az állam. Ingatlan, autó stb.


Az a férdi aki nem kapott semmilyen katonai kiképzést 18 és 50 év között behívható, mozgósítható. Akik rendelkeznek katonai kiképzéssel azok 65 éves korig behívhatóak azaz a nyugdíjkorhatárig.


Tehát. Ha támadás ér minket, nincs kilépés ( legálisan ) az ország területéről. Teljesen mindegy, hogy NATO tagok vagyunk.

máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!