Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen előnyei voltak, illetve...

Milyen előnyei voltak, illetve milyen előnyei lennének most, ha visszavezetnék a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Csak az előnyök, a hátrányok nem érdekelnek.
máj. 18. 20:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Semmi.
máj. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%

Lakossági szempontból nézve semmi.

Egyedül a hatalom szempontjából lenne előnyös, mert a sorkatonaság megtanít parancsokat teljesíteni, hogy engedelmes báránya legyél a hatalomnak.

Amikor majd Washingtonban kiadják a parancsot, hogy nekünk kelet-európaiaknak mennünk kell háborúzni Oroszország ellen és életünket kell adjuk United States of Americaért akkor engedelmesen szót fogadnak és mennek meghalni.

De ez a hatalomnak előny, nem nekünk kisembereknek.

máj. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%
Semmi előnye nem lenne a hátrányokra meg nem vagy kíváncsi.
máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Soha nem volt semmi előnye, értelme. Csak a lakosság terrorizálására szolgált az, hogy az embernek akarata ellenére menni kellett.
máj. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
8%
én azt várnám tőle,hogy megembersedjen az illető,határozottá válni,férfit faragni,harci szellemet nevelni és fegyelmezettséget,talpraesettséget tanulni.sok az alkoholista tunya betegeskedő férfi/apa kis hazánkban.
máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
34%

Egy együttműködésre képes közösség túlélési esélyei lényegesen jobbak, mint a környezetükről tudomást venni sem hajlandó túlfejlett egójú egyéneké.

Tudom, kapok ezért itt és most hideget-meleget, de akiktől kapom majd a bírálatokat, azoknak nincs meg az értelmi képessége arra, hogy felfogja, miről írtam. Csulaváltásra fel! :DDD

máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

6.: Tőlem ugyan nem fogsz hideget-meleget kapni.

Kiírtam egy kérdést, amiben lényegében véleményeket kérek, amikért akkor is hálás vagyok, ha nem értek vele egyet.


Én nem vagyok olyan galád, mint a kérdezők 95%-a, hogy véleményt, tanácsot kér, aztán lepontozza, csak mert nem tetszik nekik. Remélem, hogy nem is fogok odáig süllyedni, hogy ilyen aljadék legyek.


Amúgy az eléggé érdekes, hogy az otthon élő fiúkat állandóan csesztetik, hogy ők nem férfiak, mert nem önállóak, nem élnek egyedül. Mamahoteleznek, de ha a katonaságot szóba hozzák, az valahogy szerintük kicsit sem nevel férfiasságra.


Egyébként kár, hogy az én generációm nem volt katona (velem együtt). Rengeteg olyan 30 feletti fiú van, aki sír, hogy nincs senkije, nincs egy barátja sem, egyedül van, de ha mondanád nekik, hogy na figyelj Jani, én is magányos vagyok, menjünk el egy kávéra/sörre, aztán menjünk egyet kirándulni, akkor úgy néznének, mint valami ufóra, és kb. csak akkor lennének hajlandóak elvonszolni a seggüket, ha valami 100 millió dolláros tuti üzletet ajánlanál nekik.

máj. 19. 14:10
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

A digitalizáció és az internet általános elérhetősége rányomta az emberi kapcsolatokra IS a bélyegét. Abban a korban (anti)szocializálódott emberek viselkedésén nehéz megdöbbenni, amelyben egy emberi kapcsolat egy kattintás!

Félreértés ne essék: nem a sötét középkort éltetem, de amikor én voltam gyerek, csoportosan játszottunk - és nem egy digitális kütyüvel (egyedül), amit a szüleink nyomtak abban a reményben a kezünkbe, hogy amíg leköt minket, addig kussolunk és nem kell velünk foglalkozni!

Amikor én voltam gyerek, az emberek utána jártak a kapcsolataiknak és időt, energiát öltek az általuk értékesnek, működőnek vélt kapcsolatok ápolásába, - nem egy laptoppal az ölükben az ágyon hemperegve siránkoztak, hogy rájuk senkinek nincs szüksége.

Amikor én voltam gyerek, az emberek beszélgettek egymással - és nem tették meg azt, hogy száz(valahány) kilométer utazást követően egymással szemben egy szálloda éttermében ücsörögve telefont nyomkodtak, (de láttam ezt úgy is, hogy egy személygépkocsi utasterében ücsörgő emberek tették ugyanezt)!

A legtöbb ma kapcsolatnak hitt valami felületes, - nincs mögötte semmi (érték)!

Az internetet található "közösségi" oldalak sok mindenről szólnak, csak pont az emberi kapcsolatokról nem!

Találsz (dezinformatív) híreket, okoskodást, gonoszkodást, beszólást, fikázást, méltatlankodást, "petike spenótot eszik - 15 °-os szög", "petike spenótot eszik - 20 °-os szög" színvonalú "bizonyításokat" és ami a legfőbb, mindezt végelláthatatlan szemétbe, "reklámba" ágyazva!

Utóbbi a lényeg, - magasról sz@rják le a közösségi oldalak, hogy te éppen hogyan érzed magad a világban! -VásároJJJá! -Ha nem is kell neked az adott sz@r, de vedd meg!


Speciel voltam katona és bizony voltak olyan élethelyzetek a szolgálati időm alatt, amikor tudtam együttérezni az akkoriban "halálos ellenségemnek" tudott bajtársammal is! Aki nem élt át ilyet, nem érti! Magyarázhatod neki azt, hogy mi a közösség és hogy milyen ereje, formáló hatása van!

máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

8.: Én nem voltam katona, de emlékszem a régi időkre. 2005-6 környékén lett internetem, és még mindig emlékszek, hogy akkoriban mennyire segítőkészek és rendesek voltak az emberek egymással. Még b@szki itt a gyakorikerdesek-en is simán tudtam pár perc alatt normális embereket találni egy olyan 6-7 évvel ezelőtt, ha unatkoztam. Na ezt próbáld meg most összehozni, kíváncsi leszek rá ;)


Megvagyok róla győződve, hogy azért süllyedt idáig az internetes világ, mert a söpredéket ráengedték a világhálóra. Ha a svédeknél általában nem lehet biztonságosan sétálni éjszakánként, akkor a migrációval van baj, vagy azzal, hogy nem fehéreket engedtek be? Logikus, hogy az afgánok Afganisztánt fognak csinálni az országban.

Az interneten is csupán az a baj, hogy nem az értelmiségi középosztály, és tőlük felfelé használják az emberek.

+ a nem mondhatom ki milyen népcsoport által irányított szintén nem mondhatom ki milyen ideológiájú média, ráadásul még ott van a nem mondhatom ki melyik magyarországi népcsoport (mert ha kimondom, törlik válaszomat és talán még a kérdésemet is), ami az utóbbi időben tömegével jelent meg az interneten.

máj. 19. 14:56
 10/30 anonim ***** válasza:

Nem volt választásom, - ellenben túléltem. Az nem tetszett, hogy egy ideológiát kellett szolgálnom, de a katonai ismereteknek, amelyeket akkor sajátítottam el, a mai napig hasznát veszem, - hiába írunk most 2024-et!Hiszed vagy sem, erre épül a jelenlegi megélhetésem!

Az internettel összefüggésben én azt vélem komoly problémának, hogy a virtuális szélhámosság átihat mindent, - már nem lehet megfogni és rengeteg áldozatot szed! Sokan értelmezik szándékosan félre az információ szabad áramlásának jogát is, - amit nem lenne szabad megengedni, gátat kellene vetni ennek! A döntés jogát igenis meg kellene hagyni a fogyasztóknak, hogy szeretnének-e üzleti kapcsolatba kerülni valakivel vagy sem és az sem korrekt, hogy "sajtósként" jogot formálhasson bárki arra, hogy könyékig próbáljon kotorászni mások életében! Ha én világosan megfogalmazom bárkinek, hogy "Köszönöm, nem szeretnék élni a válaszadás/nyilatkozat/véleményformálás lehetőségével!", akkor igenis szakadjon le rólam, akinek ezt elmondtam és ne provokálhasson tovább!

A kisebbség viselkedésének és az átlag magyar mentalitásának is a folyamatos bizonytalanság ad táptalajt, - egyik kormány sem kínál számukra olyan alternatívát, amely motiválná őket a változtatás igényére!

Az sem tesz jót a "közösnek", hogy elfogadott emberek 20-30-40-50 ezer forintos havi szintű "bevételből" vegetálása - és itt nem azokra gondolok, akik életükben nem dolgoztak 15 percet vagy önhibájukból váltak földönfutóvá, hanem azokra, akik tisztességgel helytálltak, amíg engedte az egészségük és a nagyüzemben lopók is megúszhatnak mindent,de ha ellopsz egy tejfölt, akkor lecsuknak 3000 évre! Durva ellentmondások ezek, - hogy pl. leölsz valakit és sétálhatsz akár már három (!) év múlva is az utcán a szabad emberek között, mondván, hogy az nem olyan súlyos bűncselekmény, mint ha kirabolsz valakit éjjel egy sikátorban!

Teljesen feje tetejére állt a világ - és írom ezt úgy, hogy eszem ágában sincs megváltani!

máj. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!