Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Jót tenne a "katonaságunknak",...

Jót tenne a "katonaságunknak", ha egy rövid időre Ukrajnába küldenénk őket? Hogy katonákká váljanak, és ne csak a nevükben legyenek azok elméleti szinten?

Figyelt kérdés

A "katonáink" a világháború óta nem voltak harci helyzetekben. Tudom, hogy itt mindenki azt mondja, mennyire komoly harcokat vívtak a külföldi missziókban, de az igazság az, hogy sosem voltak harcoló alakulatokban. Meglehet nézni a veszteséglistát, ami különféle balesetekből származik, és kb. egy tucatnyian haltak meg.


Szóval úgymond egy záróvizsgaként ha kiküldenénk őket néhány napra az első vonalba harcolni, attól szerintetek is valódi katonákká válnának, és a hadsereg harcértéke legalább triplázódna? És ez mindenkire vonatkozna. A köztársasági elnökön keresztül az 50 éves szakács asszonyig, kivétel nélkül. Hogy tudják, egy nagy családba tartoznak, hogy ne csak egy idegen testkén létezzenek a haderőben. Mert egy autót, vagy egy repülőt letesztelnek, mielőtt forgalomba állítják. Mennyire nevetségesen hatna, ha egy repülőt dicsérnének, csak mert a szimulátorban, légcsatornában milyen jól teljesített.


máj. 19. 14:32
1 2 3
 1/23 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
"magyar katonáinkat ne vigyék külföldre, a’ külföldieket vigyék el tőlünk."
máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18%
Tekintve, hogy az 1. vonalban pár óra egy katona átlag túlélési esélye ez kiváló ötlet!!!!
máj. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

2.: Ez a statisztika lehet igaz volt egy bizonyos helyen és egy bizonyos napon, de gondolj bele, hogy harcol mondjuk 10 ezer katona az első vonalban, és pár nap alatt elfogy 240K katona.


De valahogy úgy kellene megoldani, hogy 1-2%-nál ne legyen nagyobb veszteség. Racionálisan nézve ha 10% is lesz a veszteség, mire hazajönnek, egy sokkal erősebb hadsereg jön vissza, mert harcedzett lesz, bizonyították rátermettségüket a legkeményebb pillanatokban.

máj. 19. 17:49
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az agyadat kellene a frontra küldeni, hogy egy kicsit edződjön.
máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Nem vagy normális!
máj. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Kiváló ötlet - kezdjük mondjuk veled, menj szépen az első vonalba.

Addig jó amíg egy ország katonáiból több hal meg balesetekben, mint harctéren!

máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

"Kiváló ötlet - kezdjük mondjuk veled, menj szépen az első vonalba."


Ok, de te jössz mellettem akkor!


"Addig jó amíg egy ország katonáiból több hal meg balesetekben, mint harctéren!"


Talán sajnálnád őket?

máj. 19. 22:33
 8/23 anonim ***** válasza:

2/7


Már megint ez az ökörség, ragadj egy számológépet és ütögesd be ha ez így lenne akkor az ukrán veszteség évi ~100 millió fő lenne.


Ne nyomd fullba a retardot mert a végén valaki elhiszi.

máj. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Talán sajnálnád őket?"

Mondd, te teljesen beteg vagy?

máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

9.: Én sajnálnám őket, de pl. a kamionosokat is kiküldik az utakra, ahol naponta halnak meg, és még sok más ember is meghal.


Én tudtam válaszolni, te nem. Gondolom azért nem, mert nem értetted meg a kérdést sem. Akkor ki is a beteg?

máj. 20. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!