Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Aki a sorkatonaság alatt...

Aki a sorkatonaság alatt hónapokra kórházba kényszerült, annak ez beleszámított a szolgálati idejébe?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan esetekre, hogy teljes menetfelszerelésben kellett gyalogolniuk mondjuk ilyen 50 kilométereket. 30-40 kilóval a háton azért megvan a sérülésveszély. Simán elrepedhet hosszában a sípcsont is. De pl. azt hogyan oldották meg, amikor a jeges vízben kellett átúszni egyik lékből a másikba -20 fokban, és ha valaki eszméletét vesztette, nem tudta teljesíteni, tehát miután elmerült az ember, milyen módszerekkel húzták ki a jég alól?
máj. 23. 12:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%

Nem mindegy? Sorkatona akarsz lenni?

Mit érdekel mi VOLT a múltban?

máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
"Simán elrepedhet hosszában a sípcsont is." LOL
máj. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolok itt olyan esetekre, hogy teljes menetfelszerelésben kellett gyalogolniuk mondjuk ilyen 50 kilométereket. 30-40 kilóval a háton azért megvan a sérülésveszély."


Ilyen nem volt.


"De pl. azt hogyan oldották meg, amikor a jeges vízben kellett átúszni egyik lékből a másikba"


Ilyen sem volt.

máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Igen. wokietalkin kellett hallgatni az eligazítást. A digitális oktatás is megvolt. Lassú volt a Commondore 64, de megvolt a kikébzés
máj. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3.: Hogy-hogy nem volt? Ez kevésnek számított, sokkal többet mentek?


1.: Miért ne érdekelhetne? Én már nem hiszem, hogy sorkatona leszek valaha is, bár ki tudja. Lassan 30 éves leszek. Én csak néha gyalogolok 25km-nél többet. Jó minőségű túrabakancsban, és nagyon könnyű táskával és bőséges mennyiségű vízzel, étellel. Durva belegondolni, hogy a rossz minőségű surranóban, erősen limitált mennyiségű vízzel, alvás nélkül egyszerre legyalogolhattak 3-4-szer annyit, mint én. Azért az nem semmi, amire akkoriban minden férfi kötelezve volt. Túl kényelmes lett az életünk, néha ha sokat megyek, akkor nekem is megfordul a fejemben, hogy jó lenne már hazaérni.

máj. 23. 13:13
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon max a felderítőknek volt hasonló terhelés, de abban sem vagyok biztos.

Nálunk 8-10 km gyalogmenetek voltak könnyített menetfelszerelésben, éleslövészettel kiegészítve.

Kisebb sérülést elláttak a gyengélkedőn, tartós sérüléssel (komolyabb törés) leszereltek (nálunk volt rá példa). Aztán később ha felgyógyult akkor berángatták letölteni a fennmaradót (erre is volt példa).


Amikről te írsz az az SAS menetgyakorlata 65 km, hegyi terep, teljes menetfelszerelés (25 kg hátizsák) és fegyverzet, 20 órás szintidő. És ez nem a kiképzés hanem a kiválasztás része.


A másik amiről írsz az nem tudom mi, a fókák kiképzésén sincs talán ilyen. Lékek közt átúszni? Hideg vízben ücsörögnek esetleg egy gerendával a kezük közt de nem az északi sarkon :)


Nem tudom te hol halottál ilyen kiképzésről a magyar honvédségnél de biztos sokat ivott aki ilyet mesélt :)

máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Persze beleszámított.

Egy lábtörés másfél hónap beteg szabi volt.

máj. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6.: "A másik amiről írsz az nem tudom mi, a fókák kiképzésén sincs talán ilyen. Lékek közt átúszni? Hideg vízben ücsörögnek esetleg egy gerendával a kezük közt de nem az északi sarkon :)"


Ezt egy történelmi filmben láttam, a többit pedig kikövetkeztettem. Rengetegen arról számolnak be, hogy mennyire kemény a katonaság, ott váltak igazi férfivá. Ehhez meg ugye az kell, hogy brutálisan megerősödjenek testileg és lelkileg. Úgy képzelem el a beszámolók alapján, hogy a nap felében edzettek, a másik felében pedig gyakorlatoztak. Vagy például őrségadással tréningezték a fegyelmet, koncentrációt, kitartást. 24 óráig állni egy helyben, nem mehetnek el wc-re, nem ehetnek, nem ihatnak, és egy centit sem mozdulhatnak el a helyükről, de gondolom ez alap volt mindenkinél, egy minimum szint.

máj. 23. 15:24
 9/17 anonim ***** válasza:

Kérdező ilyenek max az SAS-nél meg Navy Seal-nél vannak, sorozat seregeknél sehol sem.

A magyar sorkatonák javarésze semmilyen brutális megerősödésen nem esett át.

máj. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9.: Ezt nem értem, nem mindenkinek a legmagasabb szintű kiképzést adják, aztán ki-ki képességei szerint eljut a saját maximumáig? A középiskolában is ugyanaz a tananyag mindenkinek. Érettségin mindenki ugyanazt a feladatot kapja meg, azután a legjobbak felsőoktatásban vesznek részt, de mindenkinek ugyanazt tanították. Mégis mi értelme volna, ha nem mindenki ugyanazt a képzést kapná meg? Ebben nem látok semmilyen logikát.
máj. 23. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!