Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Melyik magyar hadsereg volt...

Melyik magyar hadsereg volt történelmünk során az adott korhoz képest a legerősebb haderőnk?

Figyelt kérdés
évszámot és nevet légyszíves írjatok!
2010. dec. 3. 19:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Talán Mátyás király "fekete serege" volt. Nézz utána a neten, bocsi, sietek.
2010. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Helmet téged elég gyakran látlak a kérdéseim alatt különböző témákban és általában jó válaszokat adsz :)


Én is erre gondoltam mert azért rettegtek tőlünk a csehek, osztrákok a törökök is meg Velence is elült erre az időre.

2010. dec. 3. 19:15
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Meg még talán a honfoglalás kori seregünk a kalandozások alatt.
2010. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 10. századi.
2010. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen sztem is Mátyás király ideje alatt volt talán az adott korhoz képest a legerősebb haderőnk, de talán még Nagy Lajost is ide sorolnám.
2010. dec. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
1 ww be azért szerintem tartotuk a adot dolgokban a szintet:)
2010. dec. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 KTpearie ***** válasza:
79%

20.11:

Hát, igazából az Első VH alatt a magyar haderő alig-alig volt sikeresnek nevezhető. Ami győztes csata volt az is a német hadsereggel közös.

2010. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
82%

valaki fent a kalandozások korát említette - azok nem kalandozások voltak hanem hadjáratok, kalandozni te szoktál, mikor végigmész pár diszkós értéktelen ribancon péntek este...



egyébként Attila, Árpád, Mátyás király serege, de Görgey vagy épp Bem apó emberei se voltak piskóták, Károly Róbert banderiális hadserege is ütős volt, de azért az első és második világháborúban is odapirítottunk...

2010. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%
A nyolcvanas évekre úgy tudom a Néphadseregnek több páncélosa volt mint Nagy-Britanniának és Franciaországnak. Mondjuk sajnos az MN már akkor se ért nagyon szart se. Talán valamikor a középkorban.
2010. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó: Ja, 56-ból ittmaradt félig kiégett T34-esek, azokkal biztos le tudtuk volna rohanni Angliát is. A Fekete Sereg volt eddig a korszakban a legerősebb (bár azért ők se voltak tökéletesek, pl. Mátyás úgy gondolta, az ágyúknak nincs jövőjük ezért inkább kőhajítógépekkel szerelte fel őket.)
2010. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!