Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi veszteséget szenvedett...

Pro Patria kérdése:

Mennyi veszteséget szenvedett el a Vörös Hadsereg csak a magyar hadszíntéren élőerőben és hadianyagban?

Figyelt kérdés

Nem egy egyszerű kérdés, de valaki csak tudja...:)

Igaz, Colonel?:D


2010. dec. 22. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek a könyvét olvasod...
2010. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Körülbelül?

Hány katona, tank, ágyú, gépjármű pusztult el a magyar hadszíntéren?

Mondjuk 10ezresig részletesítve, tehát nem kell 264.789 főt megadni, hanem 264.000 is megfelel:)

2010. dec. 22. 14:35
 3/14 A kérdező kommentje:
Vagy köztes adat.
2010. dec. 22. 14:35
 4/14 anonim ***** válasza:

hát Erdély alatt elég nagy veszteség érte őket

K mo n is volt 1 nagy tank csata


utána Pestig nyomultak viszonylag békében

Pesten ütköztek 1 nagyobb ellenállásba ott sok embert vesztettek

miután elesett Pest utána könnyedén nyomult jelentős veszteség nélkül Ausztriába onnantól "szinte" sétagalopp Berlin ig

2010. dec. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom, csak statisztikát szeretnék, hogy összességében mekkora veszteségeket szenvedtek el itt.
2010. dec. 22. 15:02
 6/14 anonim ***** válasza:
Debrecen mellet volt (ha jól tudom) a második v.h. második legnagyobb tankcsatája.
2010. dec. 25. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ezt is tudom, de a kérdésemre sajnos még ez sem ad választ.
2010. dec. 25. 12:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, a Vörös Hadsereg ugyan tönkreverte a szembenálló feleket, például a németeket is... az más kérdés, hogy ugyan kiírtottak 400.000 németet Sztálingrád alatt is, de ehhez képest millió fő feletti az ő veszteségük. A Don-kanyarban is hatalmas veszteségeket szenvedtek a 2. Magyar Hadsereg falvakból toborzott szerencsétlenjeinek hatására, ám végül csak áttörtek.

Én nem hiszem, hogy az oroszokat valaha bárki is hagyta volna, hogy tovább menjenek, így kíváncsi lennék azokra a számokra. Gyanítom, megsínylették ezt az utat is.

2010. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Sajnos számadatokat én sem tudok, csak annyit, hogy a kurszki csatában a Németek kb 2700 harckocsit vesztettek el, ami az összes állományuk 80%-a. A szovjetek szintén a 80%-át vesztették el, de erről nem tudok számadatokat. Ezután a szovjetek teljes gőzzel gyártottak mindent, így a tankgyártás jóval meghaladta a németekét, a fegyver- és lőszergyártás pedig a többszörösére emelkedett.
2011. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok: Magyarország összes katonai áldozata: 300 ezer

Szovjetúnió összes katonai áldozata: 10 700 ezer.

(Ennyi az egész világháború alatt esett el.)

2011. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!