Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha rendelkezem nyelvvizsgával...

Ha rendelkezem nyelvvizsgával ( C ), jogosítvánnyal+középszintű érettségivel:szakaszvezetőből hogyan kerülhetek át szerződésesből hivatásos állományba? Vagy ha szakaszvezetőből előmenetellel őrmester leszek az egyenlő a hivatásos állománnyal?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy hivatásos legyen belőled 5 évet kell el töltened a honvédség keretein belül, illetve az őrmesteri képzésen részt kell venned.

(Volt munkatárs)

2010. dec. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 vzs ***** válasza:
100%

Sajnos az ÖHP állásfoglalása alapján ht csak az lehet, aki legalább 10 évet eltöltött az állományban és minimum ftörm. rf-el rendelkezik!

(jelenlegi munkatárs) :)

2010. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez csak nekem nemhangzik túl biztatónak???, nemigazán könnyű igysem szkv ből (ha jól tudom KPTSZI n át) 1. bekerülni, 2.kikönyörögni az előmenetelit + főtörzsig vinni..
2010. dec. 10. 20:51
 4/6 vzs ***** válasza:
Ez annak kedvező, aki most KPTSZI-re jelentkezik, mert egy év múlva már HT, csak aki évek óta tts. és szerződéses, annak szar ez, de hát ez nem érdekel senkit! :(
2010. dec. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
a probléma hogy a KPTSZI-re marhasokan jelentkeznek és ott is érvényes a protekció.. igen természetesen jól hangzik hogy másfél év suli után hivatásos tth.s őrmester vagy ,csak ugygondolom hogy nemigazán egyszerű oda bekerülni.
2010. dec. 11. 14:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Második válaszolónak!

Neba már 10 év???? Én 2 éve jöttem el és akkor még csak 5 év volt (arra emlékszem) mert az eggyik kollégám pont ezért hagyta ott mert nem kapott szerződésesként albérlet támogatást és nem tudtak így megélni Győrben.

Én hivatásos vagyok így nem foglalkoztam ezzel soha.

2010. dec. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!