Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha elvégzem a kinizsit akkor...

Ha elvégzem a kinizsit akkor ugye tiszthelyettes leszek. De szerződéses vagy hivatásos? És ezután lehetek még valahogy tiszt?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 17:29
 1/8 vzs ***** válasza:

volt, amikor mindenki ht lett, volt, amikor mindenki szerződéses.

A jelenlegi szabályozás szerint a ht állományba vétel az iskola elvégzése után választhatóvá tehető. Tehát ha jót akarsz, ht leszel.


Mint az a fentiekből kitűnik, hébe-hóba megváltoznak a szabályok, szóval érdemes jelentkezéskor tájékozódni (FIGYELEM! ne a toborzóirodában kérdezz! lehazudják a csillagot az égről, csak azért, hogy jelentkezz!)

2010. dec. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 vzs ***** válasza:
Ja! ha csinálsz egy diplomát, van esély rá, hogy tiszt leszel... nem baj, ha van egy kis hátszeled!
2010. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2010 január 1től van valamilyen rendelet által szabályozva hogy HT leszel/lehetsz ha sikeres vizsgát csinálsz., viszont kinizsin nagyon durván kell hátszél..

toborzónak pedig nemsok köze van igazábol hozzá mivel nekik csak egy jelenkezési lapot adsz oda amit ők küldenek el kb. ennyi közük van a KPTSZI hez.

2010. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 vzs ***** válasza:
az a bizonyos szabályzó a HJT, a toborzóirodás részt azért foglaltam bele, mert én is megkérdeztem ezt náluk, válasz: "Persze! mindenki ht lesz!" HAHAHA én mégis szerdzsó lettem
2010. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
vzs te hol vagy tiszthelyettes és milyen beosztásban? mi a véleményed a katonásdiról mostanság? érdemes?
2010. dec. 11. 19:31
 6/8 vzs ***** válasza:

tatán vagyok, a beosztásomról nem írhatok semmit.

annak éri meg, aki szívesen csinálja, nem bánja, ha nem ebből gazdagszik meg. úgy szokták mondani, nem ebből lesz ferrárid. de én tényleg imádom, szívvel lélekkel benne vagyok! :D

2010. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyit elárulsz, hogy van e civil életed normálisan? és a család?
2010. dec. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 vzs ***** válasza:

persze! :) civil egyetemre járok hétvégente, meg mozi, néha buli, mint bárki más. persze sokkal visszafogottabban kell őrültködni, mert elég hamar leszerelnek méltatlansággal, ha balhét csinálsz.

Van menyasszonyom, tervezzük a gyereket. semmi különleges. annyi, hogy érdemes toleráns párt találni magadnak, mert ha elmész 3 hétre gyakorlatra, akkor minden az ő nyakába szakad, és egy csöppet unatkozhat is, ráadásul ha melózik az üres lakásba ér haza, szóval a nők elég hamar depisek lesznek ettől. de ha megérti, hogy ez neked fontos és támogat, akkor no probléma

2010. dec. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!