Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hogy jelentkezhet valaki...

Hogy jelentkezhet valaki mesterlövésznek? Van egyáltalán Magyarországon ilyesmire igény?

Figyelt kérdés
2009. jan. 28. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallottam róla, hogy konkrétan lőttek is volna, de a rendőrségnek vannak mesterlövészei. Volt nemrég egy családi túszejtős ügy (férfi bezárkózott a házába, túszul ejtette a feleségét és egy házi gyártású puskával lövöldözött a kiérkező rendőrökre) akkor emlékszem, hogy mesterlövészeket is kirendeltek. Ők a környező házakból tartották szemmel a a túszejtőt, de be nem kellett avatkozniuk - szerencsére (tárgyalással meg tudták oldani).


Szóval szerintem a rendőrség háza táján érdeklődj ha többet meg akarsz tudni.

2009. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Tudtommal a Beavatkozó Osztályoknak (Alosztályoknak) vannak ilyen feladatokat ellátó emberei a rendőrségen belül hazánkban.

Ha felvesznek egy ilyen beavatkozó osztály kötelékébe (teljesíted a fizikai felmérőket, rendelkezel a megfelelő végzettségekkel, stb), és az átlagosnál sokkal jobb a lőkészséged, elképzelhető, hogy lesz egy ilyen beosztásod, de szerintem nem sok ilyen helyre, beosztásra van lehetőség itthon, illetve ide nem lehet csak úgy "az utcáról beesni".

2009. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A rendőrségnél és ahonvédségnél is létező kategória, azonban először a lövésztudást kell kifejleszteni esetleg sportolóként. Ezek után lehet jelentkezni Rendőrtiszti vagy Katonai iskolába ahol lehetőség van a szakosodásra.
2009. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy van Elmész és jelentkezel katonának össze szedsz 260pontot alkalmasságin és elmész tatára lövész képzésre
2009. júl. 6. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!