Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért volt a magyar tisztikar...

Pro Patria kérdése:

Miért volt a magyar tisztikar 70%-a antiszemita a második világháborúban?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy Németországban Hitler behülyített mindenkit, de itthon nem Szálasi volt hatalmon.

A főtisztek nem voltak szegények sem, így irigyek sem lehettek a jómódú zsidókra. A vallás pedig nem volt annyira központi szerepű már a XX. században.

Miért volt tehát a katonai vezetés annyira antiszemita? Miért tekintették a Szovjetunió elleni háborút szinte a "zsidók elleni háborúnak"?


2011. jan. 7. 18:31
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

Nem azt tartom meglepőnek, hogy voltak a vezérkarban antiszemiták - mindig vannak ilyenek mindenhol.

A furcsának a magas arányukat találom. Magyarázatként azt tudnám én még önmagamtól esetleg kitalálni, hogy ugye a főtisztek túlnyomó többsége németbarát volt (talán ez hozta magával az antiszemitizmust is?).


Mert egyéb okot nem igazán találok arra, hogy miért utálták a zsidókat, miért vívtak szinte háborút ellenük (talán egy Kovács nevezetű főtiszt mondta a doni áttöréskor, hogy "a zsidók ne nagyon örüljenek, mert ez a háború még nem veszett el!"), míg a - valódi ellenségeknek számtó - román, ruszin, szerb nemzetiségeket - ha nem is kedvelték túlzottan - nem tartották ellenségnek, részt vehettek a honvédelemben is.

Ellenben az egyébként magyar identitású, hazaszerető zsidók (pl: Radnóti Miklós) legfeljebb aknaszedők lehettek. (Ennek ellenére sokan az oroszoktól zsákmányolt fegyverekkel mégis szembeszálltak az ellenséggel, önként, példamutatóan.)


Miért volt ez a nagy zsidóutálat tehát?

2011. jan. 7. 20:39
 12/39 anonim ***** válasza:

[link]


Tessék, olvass egy kis Marschalkó Lajost. :)

2011. jan. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

A fene vigye el! En azt hittem, hogy csak 69%-ban voltak jelen ezek az elvetemult antiszemitak!!! De 69 vagy 70 volt, a Jahve megmentett minket!

Shalom

2011. jan. 8. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:

"jómódú zsidókra"


nektek fizikai fájdalmat okozna ha nem hoznátok fel állandóan a zsidókat


komolyan ezért kezdik utálni őket ennyien

2011. jan. 8. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
60%

hülye kérdező meg az antiszemitizmusa meg a hülye zsidói

elmehet velük Izraelbe

2011. jan. 8. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Miért a zsidók voltak a ,,bűnbakok"? Hm...


Inkább azt nézd most mit csinálnak és abból szűrd le hogy milyenek is a zsidók valójában! Én nem vagy ,,antiszemita" nem utálok minden zsidót csak nyitott szemmel járok. Egyébként a múltban Hitler abból indult ki hogy túl sokan voltak a zsidók, félt tőlük mert a bankok fele ma is zsidók kezében van és ha ezzel vissza élnek világválság lenne/lehetett volna (<---nagyobb)


http://www.youtube.com/watch?v=f_snuNvA6u8

2011. jan. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy előbb-utóbb pár jobbikos is feltűnik.


Az értelmesekhez szólva: várom a további válaszokat.

2011. jan. 8. 12:55
 18/39 anonim ***** válasza:
Végig kéne nézni a videót ha már annyira kíváncsi vagy...És úgy találj ki kifogást hogy ez nem egy alaptalan gyűlölködő valami...
2011. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:
Belekezdtem, és már ott bukott ez az egyébként propagandaszagú valami, hogy nem a világháborús korszakra vonatkozik.
2011. jan. 8. 16:01
 20/39 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akart a Magyar hadvezetés a szomszédokkal hadban állni ! Megnézzük meg ma izraelt , a béke hevében minden szomszédot megtámadnak . A Magyart nem a gyűlölet hajtja !
2011. jan. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!