Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Olvastam, hogy mikor először...

Pro Patria kérdése:

Olvastam, hogy mikor először találkoztak össze Jsz 2-esek és Királytigrisek 10 vs.14 arányban harcoltak, és 10 királytigris semmisült meg, vagy lett harcképtelen. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 21:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
62%
Kilőtték őket.
2011. jan. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Rendben. És hogyan lehetséges ez? A Királytigris sokkal vastagabb páncélzatú volt.

A Jsz 2-es 90 fokos becsapódási szög esetén 500 méteren maximum 155 mm acélt ütött át. (A Királytigris frontpáncélja 180 mm volt) - vagyis még 500 méterről sem ütötte át szemből.


Ellenben a Királytigris 185 mm és 217 mm közötti páncélt ütött át 500 méteren. (A Jsz 2-es frontpáncélja 120 mm volt.)


Mind páncélzat, mind tűzerő tekintetében sokkal(!) jobb volt a Királytigris, sőt, még létszámfölényben is volt a példaként említett ütközetben!

Mi okozta ezt a megsemmisítő vereséget tehát?

2011. jan. 25. 21:42
 3/23 Dymo ***** válasza:
89%
én úgy tudom,hogy egy mocsaras területre küldték a tigriseket,ahol szépen besüppedtek,beásták magukat,így a jsz-eknek könnyű dolga volt
2011. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Lehetséges hogy a szovjetek is értettek a harchoz? Lehetséges hogy a német királytigriseknek is volt gyenge pontjuk?
2011. jan. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Na, akkor hadd halljam a gyenge pontokat, ezért tettem fel a kérdést, mert a számok alapján nem így kellett volna történnie.
2011. jan. 25. 22:09
 6/23 anonim ***** válasza:
89%

A király tigrisek egyvalamit szerettek nagyon. Lerobbanni.

Ha pedig ez megtörtént (az egyébként sem túl mozgékony tankokkal), már csak az oldalukba kell kerülni, ahol már fele annyi sincs a páncélzat, és mehetnek a páncéltörő gránátok.

2011. jan. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
68%

Egyébként az IS-2-t is döntött páncéllemezekkel gyártották, ami nagyban megnövelte a védettséget, és a két tank között több mint 20 tonna volt a különbség, ami mobiltásban igencsak megmutatkozik.


A Tigris 2 egyszerűen túl nagy, nehéz lassú és megbízhatatlan. Papíron jól mutat, de amúgy nem jó fegyver.

2011. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
75%

Aki nem szerelmes a tigrisekbe, az tudja hogy nehezen voltak irányíthatók, és túl nagyok voltak. A tisztek mind arról panaszkodtak hogy túl nagy a tank és nehéz irányítani.

Márpedig megfelelő terepviszonyok mellett ez nagy hátrány.

2011. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok szerelmes a Királytigrisekbe, csak látom az adatokat.


A Jsz 2-esnél egyébként (direkt) 90 fokos páncélra vonatkozó adatokat adtam meg.

Mely során kiderül, hogy amíg a Királytigris 2000 méterről(!) kilövi a legvastagabb pontján is, addig erre a Jsz 2-es még 500 méterről sem volt képes! Ráadásul a 90 fokos döntöttséget figyelembe véve sem.


Gyakorlatilag a Jsz 2-es még lőtávolba sem ér, mire a Királytigris már könnyedén átlyukaszthatja ott, ahol épp csak kedve van. 2 kilométerről...

2011. jan. 25. 22:26
 10/23 anonim ***** válasza:
83%

Ha be tudják rendesen célozni.


Ennyire nem akarod megérteni hogy miért vesztettek?


Szart sem érnek a nagy puskákkal ha nem tudják vele eltalálni a másik tankot!

2011. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!