Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Olvastam, hogy mikor először...

Pro Patria kérdése:

Olvastam, hogy mikor először találkoztak össze Jsz 2-esek és Királytigrisek 10 vs.14 arányban harcoltak, és 10 királytigris semmisült meg, vagy lett harcképtelen. Hogy lehet ez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 25. 21:19
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban így van.
2011. jan. 29. 13:01
 22/23 anonim ***** válasza:
Ez a csata Sandomierz közelében volt és, hogy pontosítsunk nem itt találkozott először a két típus és 4 Királyt lőttek ki és 7-et rongáltak meg. Ugyanakkor 3 IS-2-est kilőttek és szintén 7-et megrongáltak a németek is. Szemből Királytigrist a háború alatt nem lőttek ki legalábbis adatok nem maradtak fenn ami ezt bizonyítaná. Ezért is volt kiváló védekező fegyver. 150mm-es front és 185mm-es lövegpajzsát az IS-2-es se tudta átlőni kis távolságon se, de ez nem jelenti azt, hogy kilőhetetlen volt. Ahogy én olvastam itt a szovjetek harcászati fölényben voltak a németekhez képest(vagyis az IS-2-eseket biztos támogatták)Azt, hogy a harcászati fölény mit takar arról sehol nem találtam bővebb kifejtést. Az biztos, hogy oldalról vagy hátulról(bár ez utóbbi nem valószínű) lőtték ki a 4 Királyt megrongálni meg nem nehéz egy harckocsit.
2011. nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 venator5 ***** válasza:

Ez szerintem duma én legalábbis nem ismerem ezt az ütközetet. Típikus szovjet propaganda fogás nem több.

Ellenben viszont érdemes például a Bollendorf-i ütközetnek utánanézni ahol egy Királytigris Karl Körner Parancsnoksága alatt 13 IS-2 est lőtt ki.

2016. máj. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!