Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Katonai pálya mindenképp, de...

Katonai pálya mindenképp, de mégis hogyan?

Figyelt kérdés

Jövőre felvételizek felsőoktatásba.

ZMNE-n megjelölöm elsőként a Katonai vezető, másodikként a Katonai gazdálkodási szakot, mivel mindenféleképpen katonai pályára szeretnék menni.

Érettségim informatika emelt szintű, illetve angolból lesz, ami választható (azért írtam az informatikát, mert az emelt miatt +40 pont, tudom hogy nem duplázhatok vele).

Mivel 400 pont körül vannak a határok, félek hogy nem biztos hogy bejutok, és akkor milyen lehetőségeim vannak, hogy katonai pályát válasszak?

Költségtérítéses szakokra sajnos nincs lehetőségem, szóval csak államilag támogatott érdekel.


Válaszotok előre is köszönöm!


2011. febr. 3. 18:19
 1/5 vzs ***** válasza:
sajnos ha a zmne nem jön be, vagy vársz egy évet, nyelvvizsgázól, technikusizol, stb, vagy MH KPTSZI
2011. febr. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

MH gondolom Magyar Honvédség, de a többi az mi, leírnád kérlek?

Amúgy angol középszintű nyelvvizsga is lesz.

2011. febr. 3. 18:41
 3/5 A kérdező kommentje:

MH Kinizsi Pál Tiszthelyettes Szakképző Iskola


Megvan, köszönöm!

2011. febr. 3. 18:42
 4/5 anonim ***** válasza:
tiszthelyettesi után még mehetsz a ZMNE-re nem tudom hogy úgy van-e mint a rendőröknél hogy ha kitűnővel végzed a tiszhelyettesit automatikusan átvesznek-e a ZMNE-re
2011. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A rendőrtiszthelyettesin csak kintűnővel vesznek át fősulira?
2011. febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!