Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » 1896-ra megvalósult a magyarok...

1896-ra megvalósult a magyarok álma?

Figyelt kérdés
Magyarország volt közép európa legnagyobb hatalma, és jelentős nagyhatalommá is vált. Virágzott a mezőgazdaság, az ipar és nagy volt a népjólét. Ezek után 1920-ban meghalt a magyar nemzet. Mi a véleményetek erről?
2011. febr. 27. 00:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem Magyarország volt a nagyhatalom, hanem az Osztrák-Magyar Monarchia. Nem mindegy. Az viszont tény, hogy virágkor volt számunkra, amit csak tetézett a millennium. Jó lenne, ha nem kéne ezer évet várni egy újabb ilyenre.
2011. febr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Hát mondhatjuk így de csalóka mert a zsidók a 19.században kaptak nagy hatalmat és Habsburg uralkodónk volt ennek eredménye lett Trianon. A nemzet halálát inkább 1945-re tenném mert azóta ne magyar vagy magyar érzelmű emberek irányítják Magyarországot. Ma már bűn ha kimondod a magyarokkal szembeni kegyetlenkedéseket és ma már a románokat és a többi senkiházi népet kéne sajnálni.
2011. febr. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
én meg 1867-re tenném amikor beléptünk a monarchiába mert mindig csatlósok voltunk mögöttük és minden rosszat mi vittünk el helyettünk, nemvoltunk képes önálló ország lenni.
2011. febr. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

"1896-ra megvalósult a magyarok álma?"


Egyeseké biztos, másoké meg nem.


Jó lenne leszokni arról az infantilis megközelítésről, hogy "a magyarok" mit akarnak, vagy "a németek", "az angolok", "a zsidók" stb. mit csinálnak.


"Magyarország volt közép európa legnagyobb hatalma"


Magyarország nem létezett mint "hatalom", mert nem volt ilyen ország. Osztrák-Magyar Monarchia volt.


"és jelentős nagyhatalommá is vált"


Az OMM nem volt "jelentős nagyhatalom". Olaszországgal volt egy súlycsoportban. Egy Romániához vagy Montenegróhoz vagy Dániához képest nagyhatalom volt, egy Franciaországgal vagy Oroszországgal már nem volt egy súlycsoportban.


"Virágzott a mezőgazdaság, az ipar és nagy volt a népjólét"


Minden relatív. Virágzott Kínához képest, nem virágzott Svájchoz képest. Akárcsak ma.


"Ezek után 1920-ban meghalt a magyar nemzet."


Tényleg?


"Mi a véleményetek erről?"


Az, hogy bornírt baromság.

2011. febr. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
58%

ma 01:50


Magyarország szerinted "belépett" a Monarchiába? Hány éves vagy, 8?

2011. febr. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

ma 01:43


Értem, szóval a nemzet elhalálozott 1945-ben.


Akkor nem léteznek magyarok. Hát ez elég érdekes hír, szerintem elég sok magyart meglep majd, ha elmesélem nekik, hogy ők elvileg halottak, mert okostóni a gyk-n megírta.

2011. febr. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
2 10, majdnem 8 éves vagyok eltaláltad úgyhogy értsd jól.
2011. febr. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ekkora baromságot már régen olvastam! Sem nagyhatalom nem volt Magyarország,sem a népjólét nem virágzott,sőt még csak virágkor sem volt 1920-ig! Az arisztokratáknak lehetett virágkor,de a népnek nem! A többségük 1945-ig nagy nyomorban élt! A Kádár-rendszerben tudott mindenki tisztességesen megélni,de virágzó jólétről még véletlenül sem lehetett beszélni!

A magyarság pedig nem szűnt meg,sem 1920-ban,sem 1945-ben,sem a rendszerváltás után. Még ma is létezik!

Csak az értelmes emberek nem hangoztatják lépten-nyomon!

2011. febr. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7%

"Az OMM nem volt "jelentős nagyhatalom""


akkor tanulj még 1 kicsi töri...

2011. febr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"A magyarság pedig nem szűnt meg,sem 1920-ban,sem 1945-ben,sem a rendszerváltás után. Még ma is létezik!

Csak az értelmes emberek nem hangoztatják lépten-nyomon!"


mit nem hangoztatnak?

hogy Magyarok vagyunk? mért szerinted ez szégyen te nagyon hülye?

remélem te sem így gondoltad ...


miért ne lehetne hangoztatni és büszkének lenni?

én pl büszkeséggel mondom 1 külföldinek hogy az vagyok ami


"értelmes ember" azt csinál amit akar

de ezzel a mentalitással mivel te rendelkezel háát biztos nem vagy valami értelmes


ui

ha vissza kérdeznél:

"miért szerinted az normális ha valaki állandóan magyarkodik bla bla"


válasz IGEN

indoklás

hülye kérdésre hülye válasz

2011. febr. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!