Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ki a kedvenc második világhábo...

Pro Patria kérdése:

Ki a kedvenc második világháborús pilótád? És miért? (És a magyarok közül? )

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 21:34
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Adolf Galland. És hogy miért?? Mert csak az ő nevét ismerem:)
2011. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Adolf Galland nekem is.

És, hogy mért? Mert egy igazi úri ember volt.

Lelőtt egy angol gépet a Németo. felett, de pilóta nem halt meg pusztán megsérült. Miután Gallnad megtudta, hogy él a pilóta, meglátogatta, beszélt vele. Legközelebb meg már a kedvenc szivarját és italát is elvitte az angolnak. Háború után mikor az angol haza, Galand meg szövetségesek egyik börtönébe vagy táborába került az angol pilóta ugyanúgy járt el mint korábban Galand. És, hogy mért tette/tették ezt? Egyszerű oka van: a legtöbb pilóta a háborúban sosem egymást hanem a gépet lőtték, mert tisztelték egymást és úriemberként vívták meg csatájukat a fellegekben.

2011. szept. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Utolsónak: az az angol pilóta Sir Douglas Bader volt az egyik legjobb angol pilóta. Amúgy nekem Hans-Joachim Marseille a kedvenc pilótam mert heves néha önfejű volt, de ő is tisztelte az ellenséget és zseniális pilóta volt. A Lufbery-kör néven ismert brit repülőalakzat nagyon hatékony volt, de Marseille rátalált a gyenge pontjára. Ha nem hal meg balesetben még jóval több győzelme is lehett volna. Magyarok közül pedig Tóth Lajos (Drumi)mert zseniális pilóta volt és nem kevés állóképeségről tett tanubizonyságot mikor 1943 október 13-án lelőtte a gépét egy orosz Jak-9. Átúszta a Dnyepert sebesülten és visszajutott a saját vonalakohoz azért ez dícséretre méltó. Sajnos 1951-ben halála ítélték.
2011. szept. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nekem vitéz Debrődy György (Mandula) a kedvencem.

Az első viégháborúból vitéz Boksay Antal

2011. szept. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hans-Joachim Marseille nekem is. Legérdekesebb erénye volt, hogy milyen kevés lőszert használt el egy-egy ellenség lelövésére, és nem egy bevetésen aratott sokszoros diadalt.

Szomorú, hogy idejekorán meghalt. És nem is ellenség győzte le...


Magyarok közül Molnár László. Haláláig a legkiválóbb magyar pilóta volt, de statisztikailag így is az első helyen áll: minden 5. bevetésére jutott egy légi győzelem, míg Szentgyörgyinek ugyanez az arány "csak" 6,3.

Ha nem gyilkolják meg (gyilkosságot mondtam, ugyanis ejtőernyőn függve lőtték agyon az amerikaiak!), még sok ellenséget leszedhetett volna az égről, és ma ő lenne a legsikeresebb pilóta az emlékezetünkben.

Több más szempontból is rekordtartó, például a legtöbb amerikai gépet ő lőtte le (hetet), illetve az egyetlen magyar pilóta, aki egy bevetés alatt 4 gépet semmisített meg.

2011. szept. 29. 23:53
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Eric Hartmann, hogy miért? A teljesítménye önmagáért beszél. 352 légi győzelem úgy, hogy sohasem lőtték le. Abszolút világrekord. Lovagiasságáról ő is híres volt, sebesültre sohasem lőtt, de mégis elítélték mint háborús bűnöst.
2011. szept. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eric Hartmann
2012. szept. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Német : Walter Novoty az első Me-262-es ász

Magyar: Vitéz Szentgyörgyi Dezső

2013. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nekem első számú kedvencem, Gerhard Barkhorn, azért mert az ő életútja a legérdekesebb a számomra.Eleinte alig volt kapása, majd szépen egyik pillanatról a másikra kezdett felfele ívelni a karrierje. Később aztán, amikor Hartmann túlszárnyalta őt, akkor sem volt féltékeny sőt szívből gratulált pilóta társának a szép eredményeihez. Azt is olvastam hogy Gerhard volt a tanú Hartmann esküvőjén.

A második kedvencem Hans Joachim Marseille, akit a forró fejűsége miatt kedvelek,de igazi ász pilóta volt, akiről aztán tényleg megemlékezhet az utókor. Afrika Csillaga volt ő, és milyen igaz!

A harmadik kedvencem Joachim Müncheberg, akit nemes egyszerűséggel "méregzsáknak" becéztek az ellenségei.

2015. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!