Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Régen Magyarország hányadik...

Régen Magyarország hányadik helyen állt a nagyhatalmak között (Nagy Lajos és Mátyás király uralkodása közötti időkre gondolok)?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy milyen országokat tudott volna legyőzni egy háborúban,milyen helyen állt gazdaságilag stb...
2011. szept. 13. 18:08
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/172 anonim ***** válasza:
92%
top 10 be bennevolt
2011. szept. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/172 anonim ***** válasza:
74%

Csak Európai szinten, mert világszinten biztos, hogy nem.

Csak Nagy Lajos idejében volt Magyarország nagyhatalom. Gazdaságilag, és hadilag is.

Mátyás országa erős volt, de gazdaságilag nulla, ezért kellett megszállnia a gazdag morva és osztrák tartományokat.

Nagy Lajos katonailag erős volt, lehet, hogy harmadik vagy negyedik helyen állt.(pápa, német-romai, arabok-törökök).

Mátyás nem volt túl erős. Kikapott még a vazallusától is.(persze, ez csak kisebb csata volt)

Katonailag is, számos ország megelőzte, az országáról mint közép-európai nagyhatalomról beszélhetünk, akárcsak Lengyelországról.

2011. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/172 anonim ***** válasza:
25%

Mi ez a mánia, hogy mikor volt nagyhatalom meg hányadik helyen állt meg legyőzte-e volna ezt meg azt...


Amúgy ja. TOP10-ben igen, ezt lehet mondani. Csak mondjuk a TOP 3 ország mérföldekkel körözött le minket...


Olyan ez, csinálunk egy versenyt ahol indulnak 15-en, és én 10-ik leszek. Akkor ez most jó? Elvégre TOP 10-ben benne vagyok!

2011. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/172 anonim ***** válasza:
24%

"Régen Magyarország hányadik helyen állt a nagyhatalmak között"


Nincs túl sok értelme a "nagyhatalom" szó használatának mondjuk a középkorban.


"Úgy értem,hogy milyen országokat tudott volna legyőzni"


Mi az, hogy ország? Mi az, hogy legyőzni? Egyik sem triviális kérdés.

2011. szept. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/172 anonim ***** válasza:
82%

Hát igen, már csaknem 700 éve volt a "fénykor"...


Bár Lajos hadjáratai nem igazán voltak szerencsések, azért nem is szenvedtünk csúfos vereséget soha.

Mondjuk, az ország megerősítésében nagy szerepe volt az apjának, Károly Róbertnek is...

(Akármennyire is érdekelnek az Árpádháziak, meg szeretem őket, az ország alattuk sosem volt valami stabil, folytonos trónviszályok stb...).


Már maga a nevük, hogy Anjou, akkoriban azért garantálta a nemzeti elismerést/dinasztikus kapcsolatokat. Kár, hogy ez a magyar ág kihalt..

Nem tudom hol olvastam, de állítólag akkoriban elég nagy volt a népesség is itt a Kárpát-medencében, legalábbis a többi országokhoz képest (meg a későbbi magyar időkhöz képest is..).


Szerintem igenis mondhatjuk "nagyhatalomnak", elvégre nem hiába hívták az országot Archiregnumnak.

2011. szept. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/172 anonim ***** válasza:
13%
Ez a Archiregnum nálatok ilyen új mánia? Valakinek a fejére esett a latin szótár? Vagy mi van?
2011. szept. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/172 anonim ***** válasza:
25%

19:32


"Nem tudom hol olvastam, de állítólag akkoriban elég nagy volt a népesség is itt a Kárpát-medencében, legalábbis a többi országokhoz képest"


Tévedés. Mo. lakossága 1370-ben kb. 2,5M fő. Franciao. lakossága 1340-ben 17M, 1440-ben 10M. Németország lakossága 1400-ben kb. 10M.


"elvégre nem hiába hívták az országot Archiregnumnak."


Hagyjuk már ezt az idétlenséget.

2011. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/172 anonim ***** válasza:
16%

De most komolyan ez a duma, hogy nem véletlenül nevezték...blablabla... Mária Terézia meg apostoli király volt.


Biztos nem véletlenül...pedig Mária Terézia minden volt csak apostol nem. Na puff neki ez is ilyen értelmes dolog volt.

2011. szept. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/172 anonim ***** válasza:
87%
Igen Nagy Lajos és Mátyás idejében erős nemzet voltunk! Megálltuk volna a helyünket másokkal szemben! Viszont ilyen, hogy ki hányadik helyen állt? Aki ezt megmondja azt megtapsolom!
2011. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/172 anonim ***** válasza:
100%
Én a Medieval 2 Total Warban Magyarországgal meghódítottam fél európát, és megsemmisítettem a timuridákat is. Szóval ott a top első helyen volt :)
2011. szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!