Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi értelme annak hogy Vilmos...

Mi értelme annak hogy Vilmos herceg néha a Brit hadseregbe szolgál?

Figyelt kérdés
Csak arra van hogy ott bohóckodjon meg vigyázzanak rá!Ennek mi értelme?Nem fölösleges!
2011. ápr. 25. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Átlagpolgárt játszik, hogy emberközelibbnek tűnjön a plebsnek.
2011. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó dolog, ha egy leendő államfő ért a hadviseléshez valamennyire, és van fogalma arról, hogy milyen katonának lenni. Elvégre ő a hadsereg főparancsnoka.


Nyilvánvalóan nem fogják a frontra küldeni, vagy túl nagy veszélynek kitenni, hiszen ahhoz túlságosan is fontos személy, hogy ilyen ostoba véget érjen, a vezetőknek nem is az a feladata. De nézd meg, hova jut a világ, amikor olyanok hozzák a katonai döntéseket, akiknek fogalmuk sincs a szolgálatról (a legtöbb politikus ilyen). Olyanok döntenek a hadmozdulatokról, akik életükben sosem fogtak fegyvert a kezükbe, és nem gyalogoltak egy huzamban 3 km-nél többet.

Persze, nem várható el Vilmos hercegtől sem, hogy teljes mélységében kivegye a részét a katonai szolgálatból, mivel nem csak ez a feladata egy vezetőnek. De mindenesetre szép gesztus tőle, és egyébként az angolok máig nagy jelentőséget tulajdonítanak a jelképes tetteknek.

2011. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerintem ez az egész túl van reagálva! a KIrály, meg a Királynő semmit sem csinál, csak átlag polgárok, akiket így hívnak. Ma már nincs királyság
2011. máj. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
18:50 hogyne magyarázd ezt az angol királyi család támadóinak:)
2011. máj. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom, amennyiben király lesz, ő lesz névleg a hadsereg főparancsnoka. Ezért törvény, hogy ki is kell képezni. Egyébként az a Sandurst-i akadémia nem épp a puhányságáról híres. Most lehet mondani, hogy vele kivételeznek, ami biztos igaz is, de szerintem neki is az az érdeke, hogy ne nagyon. A társai is kinézik, meg pl. hogy a frászba lehetne pl. helikopter pilóta, ha neki nem kell megtanulnia azt amit a többinek. Amúgy a kisebbik herceg is elég tökös. Képek alapján gyalogos járőrben is volt Afganisztánban. Ez még akkor is kemény, ha nyilván egész egységek védték. De azért aki fikázza, kíváncsi lennék, azok közül hányan mennének oda. Mert ő nyilván nem a pénz miatt csinálja.
2011. szept. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én mennék ha egy egész hadsereg védene meg tuti hogy valami biztonságos övezetbe vitték!
2011. szept. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!