Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mennyi időt lehet katonaként...

Mennyi időt lehet katonaként eltölteni max Afganisztánban?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,hogy max fél évet lehet ott kint szolgálni,de volt aki azt mondta,hogy találkozott egy olyannal aki olvasott egy cikket amiben azt írták,hogy láttak egy olyan embert aki már kint volt 2-3 évet is.Most akkor egy katona vagy valaki tudna egy pontos választ adni?

És ha szabad kérnem akkor mellőzzenek az olyanok akik idiótának tartják a katonákat és csak beszólnak.Már kaptam elég sok ilyen üzit nem kell a prédikáció.Tudom,hogy ott visszalőnek és meg is lehet halni meg,hogy hülyeség egyes emberek szerint,de most kérlek mellőzetek.


2011. máj. 2. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
ha nemölnek meg akkor lehet többet is :D
2011. máj. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudtam,hogy lesz egy b@romarcú mintha kötelező lenne,hogy minden kérdésnél legyen egy b@romarcú.
2011. máj. 2. 00:34
 3/9 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen, ha sikerülne a helyiek közé beilleszkedned, vagy jól be tudsz házasodni miután az iszlámra áttértél, az egész életedet is leélheted ott a hegyek között.


Amúgy szerintem folyamatosan cserélik a váltásokat, hogy minél többen szerezhessenek tapasztalatokat. Azt tudom elképzelni, hogy éveket van valaki misszión, de nem egy állomáshelyen, és nem folyamatosan.

Például IFOR, KFOR, Ciprus, Afganisztán. Így együttesen összejöhet, vagy olyan beosztásban, ami a helyi szolgálathoz elengedhetetlen, és nem nélkülözhető. Például egy helyi kapcsolattartót, egy tolmácsot, egy helyi viszonyokat jól ismerő embert talán nem küldenek fél év után haza.

Azt minden esetre furcsálnám, ha valaki éveken át folyamatosan misszión lenne.

2011. máj. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ugye vissza lehet menni miután le telt a fél év??
2011. máj. 2. 10:02
 5/9 anonim ***** válasza:
igen. vissza lehet menni, fél évenként jár fél év szabadság azthiszem, de ezt nem kötelező kihasználni. Amúgy mért szeretnél ennyire kimenni?
2011. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szeretem az egyenruhát.

Mivel én nem vagyok egy agyondiplomázott ember így valami le kell tennem az asztalra.Anyukám papája harcolt a Don-kanyarnál.Papám is harcolt 56-ban.Apukámnak nem kellet harcolnia.Most rajtam a sor.Meg hát sajnálom az Afgán embereket.Ők csak élni akarnak és a hülye terroristák meg robbantgatnak meg fosztogatnak.

2011. máj. 3. 12:02
 7/9 anonim ***** válasza:
megértem. MIlyen iskolai végzettséged van, hivatásos katona ként akarsz kikerülni?
2011. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg van 8 általánosom 1 év nem hivatalos informatikai tapasztalatom és most kezdtem el az érettségit.

Nekem mind1,hogy szerződéses vagy hivatásos katonaként megyek oda.Csak jussak ki.Ha kijuthatnék akkor büszke lehetne rám a családom és a hazám is.

2011. máj. 4. 01:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Na, sikerült?
2011. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!