Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Akkor most Európában atombomba...

Akkor most Európában atombomba fog robbanni, az a alkaida szerint és wikileaks híre szerint is, hogy ha megölik osaba bin laden-t?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 2. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha meghalt Oszama és igaz a hír akkor igen. Lehet meghalt Oszama és nem igaz a hír akkor nem! Lehet, hogy Oszama nem is halt meg, de a hír igaz akkor nem fog robbani, de az is lehet, hogy mind2 hatalmas kamu.
2011. máj. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ja ja :D hát nem tudom, remélem nem ide magyaroszágba rejtették el azt a bombát ... :)
2011. máj. 2. 07:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem az Al-Kaida nem minket választana célpontnak vannak nálunk jóval nagyobb halak is Európában nem hinném, hogy 1 nagyon drága atombombát pazarolnának ránk. Inkább a Franciáknak, Németeknek vagy az angoloknak van félnivalójuk. De sztem mind2 hír iszonyat nagy kamu.
2011. máj. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
afganisztánnak miotavan atomja?
2011. máj. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Elég régóta , kb amióta dollár milliói vannak :)
2011. máj. 2. 08:17
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
Miert Europaba rejtettek azt az atombombat , ha Obama dicsekszik azzal , hogy csapatai vegeztek bin Ladennel ?
2011. máj. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Lóf.sza van az Al-Kaidának nem atomja :P
2011. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A wikileaks adta a hírt, ugye ismeritek a wikileaksot?
2011. máj. 2. 09:30
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem tartom valószínűleg ezt az atomos történetet. Egyrészt az atombomba cseppet sem stabil szerkezet. Egy rossz mozdulat, és rosszkor sül el. Másrészt nem is kicsi. Kizárt, hogy bárki be tudja csempészni Európába (főleg az Unió területére), mert lehetetlen elrejteni. Az sem elhanyagolható szempont, hogyha Európában atom robbanna, akkor vége az amúgy sem békés "harcszünetnek", és Európa az USA-val karöltve pár nap alatt lerohanja, és a földig bombázza az ellenséges területeket. Mindenképpen Oszama követői jönnének ki belőle rosszul.
2011. máj. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Miért ne lenne stabil?

Nem egyben kell idehozni, lehet azt darabokban is, és megfelelő szakértelemmel órák kérdése, és összerakják.

Nagyság, miért lenne nagy? Mi lenne benne a nagy?

Egyedül a robbanó szerkezet foglal el nagy helyet, de biztos nem emfoval fogják ezt csinálni, így ez sem hiszem, hogy nagy lenne..... pár kiló plasztik, és meg is van.

Ha ügyesek egy közepes nagyságú bőröndben is elfér.(nem feltétlenül egyből 100 megatonnásra kell gondolni)

Kizárt, hogy betudják hozni az EU-ba?

Ne felejtse el senki, hogy Litvinyenko megöléséhez is betudták csempészni a megfelelő mennyiségű izotópot, persze egy bomba igen más jellegű, de a gyilkosságnál sem vették észre, csak a megtörténte után, akkor is csak korlátozott távolságig tudták visszanyomozni a forrást. (feltehetőleg Ukrajna felől hozták be)

A szükséges urániumot pedig nem is tudom, hogy vennék-e, vagy lopnák.....(pénzük is van, és talán még szakértelmük is a lopáshoz) szerintem mindegyik lehetőség adott lehet, és akár 2001 előtt is megtehették ezt, és azóta csak elfekvőben volt valahol a sivatagban, vagy éppen behozva itt nálunk Európában.

Az elrejtéssel azért lehetnek gondok, mert ha kiderül egy alkatrészének a helye, akkor gondolom normál esetben ha egyből nem is, de kis idő múlva ellepik a megfelelő nyomozó szakemberek- ügynökök a területet, és keresik a többi részt. Ellenben, ha nem fog lebukni egy része sem, akkor nem lehet ebből sem gond.

A másik pedig, hogy azért nem mindegy, hogy milyen részei bukik le, amiből egyértelműen lehet következtetni egy ilyen előkészületre- elkövetésre.


Alvó sejtek pedig vannak minden országban. Orvosok, röntgen szakemberek, fizikusok, akiknek még éppen a nyersanyag is adott lehet ha nem is egy "klasszikus" atombomba elkészítéséhez, de egy kisebbhez mindenféleképpen.(ugye tudjuk, hogy a radioaktív izotóp porral való városok légterének beszennyezése is nagy pusztítást okozna)


Én csak remélni tudom, hogy nem fognak ilyen jellegű bosszút állni, bár én személy szerint kinézem belőlük, és úgy gondolom, hogy önkéntes is lenne bőven erre az akcióra.

Bár hozzáteszem, hogy vegyi fegyver hatásosabb lenne, és olcsóbb, jobban kivitelezhető, bár az atombombának tekintélye van, nem is pici, szóval megfelelő demoralizáló eszköz.


A célpontot tekintve nem is tudom, úgy gondolom, hogy bármelyik országban való robbantás igen nagy visszhangot eredményezne, és igen komoly következményei lennének, függetlenül attól, hogy ez Anglia, Franciaország, Németország, vagy éppen szeretett kis hazánk. Talán a következmény erőssége, vagy viszont reakció időtartalma térne el jelentősen.... talán.... de ez igen nagy dobás, így szerintem lehet nem lenne. Remélem nem tudjuk meg élőben!!

Szóval reménykedjünk, hogy csak egy kósza hír volt az egész a wikileaks-től....

2011. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!