Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit tennél ebben a helyzetben?

Mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Képzeld el, hogy az egyik elcsatolt területen élsz (trianoni szerződés), és kirobban a háború Magyarország és az az ország között, amelyben élsz. AZ állam kötelezi a bevonulást, egyszóval ellenségeid oldalán kéne harcolnod a testvéreid ellen...


Csak érdekelne, hogy más mit tenne ilyen helyzetben...


2011. jún. 15. 18:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Átállnék a saját hazám oldalára ez nem kérdés.Természetesen Magyarországra gondoltam.
2011. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

És te mit tennél, mint itt, Magyarországon élő magyar? Megtámadnád az ott élő magyarokat???


Tudod, ennek a kérdésnek két éle van. Mivel ezekben az országokban sok magyar származású ember él, így a katonák között is sok a magyar. ELLENÜK kellene harcolnod.

Vajon harcolnál, vagy eldobnád a fegyvert?


Pedro

2011. jún. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: hogy érted , hogy csak úgy átállni? Átszökni a határon, és csatlakozni a magyar seregekhez? Másképp nem lehet. De ezt megkísérelném, és megpróbálnék minél több magyar társammal együtt dezertálni...még ha elkapnak is út közben...


Másodiknak: igazad van, ha sikerül is átszökni, akkor se minden magyarnak, tehát így is, úgy is szembe kerülsz velük. És ezért nehéz ez a kérdés...

2011. jún. 15. 20:30
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Hát ez az, tényleg nehéz kérdés! És ezért hangoztatom mindig, amikor csak szóba kerül, hogy ezt a kérdést kizárólag BÉKÉSEN szabad rendezni. Különben magyarok fognak magyarokat ölni, és az nagyon nem lenne jó!


Pedro

2011. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyetértek.
2011. jún. 15. 21:21
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Első vagyok:Igen dezertálnék.És szerintem sokan lennének így velem.Ha meg elkapnak akkor vállalom a kockázatot de nem szolgálnék más ország seregében főleg nem a magyarok ellen.
2011. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem mindegy csak vér folyjon :D.
2011. jún. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

A régi "jó szokás" ismételten felszínre kerülne.

Nevezetesen: Tekintettel arra, hogy milyen nagyfokú a román államvezetés "bizalma" a magyar nemzetiségű lakosság irányába, azonnal (!) komoly, és megbízhatónak tartott erőket vezényelnének a román-magyar határvidékre.

Ennek a "megnyugtató" része az, hogy nagy bizonyossággal nem a magyar ölné a magyart.

A nem megnyugtató része pedig az, hogy a román ölné a magyart, - Romániának nem is olyan régen, 400000 ( Négyszázezer !) fős hadereje volt, - és nem olyan kiképzettségi szinten, mint a "Magyar Honvédség" 20000 fős "vezérkara"...

2011. jún. 16. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Na, látom itt vannak a 13 éves netharcosok pontozgatni, akik az első lövésnél könyörögnének az életükért.
2011. jún. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Hát nehéz kérdés, mivel háborúban nem lenne egyszerű a magyar határra átjönni, ha családja van az embernek meg a dezertálás nem kifizetődő, mondhatni az egész családot bajba lehetne sodorni. Én beállnék a seregbe a románokhoz, de mindig "véletlenül" félrecéloznék, és amikor már elég közel vannak a magyar seregek, mondhatni elfoglalták azt a területet ahol én élek, na csak akkor dezertálnék.
2011. jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!