Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Legutóbb 120 fő vonult be...

Splash kérdése:

Legutóbb 120 fő vonult be Szentendrére hogy alapkiképzésen vegyenek részt. Közülük 64 fő általános iskolai végzettséggel rendelkezett. Nem akarok senkit lenézni! , - de nem veszik előbbre a magasabb iskolai végzettségűeket, vagy ez nem számít?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%

Én tiszthelyettesre megyek a Kinizsibe, érettségim van. (19 évesen mi lenne?) Átlagom 4egész körül van, viszek B kat. jogosítványt, fizikaim 93%-os lett, IQ-m 120körüli, mindenen megfeleltem. Azért nem kellene leírni mindenkit!


Egyébként én úgy tudom, hogy az eszet jobban nézik, főleg a tiszteknél!

2011. jún. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 tetris ***** válasza:
35%
Kedves utolsó! Aki ma, a XXI. században 8 általános iskolai végzettségnél nem tud magasabbat felmutatni, az tényleg nem alkalmas jóformán semmire. Akinek a képességei eddig terjednek, és nincs is igénye többre, az vajon mi másra lenne alkalmas, mint emberölésre, verekedésre, háborúzásra? De talán még ehhez is kell valami ész, mert a modern hadászati eszközöket kezelni tudni kell, és ehhez kellene az írás-olvasás-számolás tudása.
2011. jún. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
üdv! elsõ Neked mennyi pontod lett szentendrén?
2011. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Tetris!

Nem értek egyet Veled!

Jogos az igény, hogy ne legyen egy esztelen, eszköztelen, megfoghatatlan rombológép a katona, van azonban olyan tényező is amelyet sikerült kiirtani a 21. század fordulójára, pedig egy nagyon szép magyar szó utal erre az emberi tulajdonságra.

A rátermettségről beszélek.

Vannak olyan alakulatok, amelyek akkor lehetnek sikeresek, ha nem "tudományoskodják el" a katonai fellépést, - fizikailag nincs idő erre, és szükség van a határozott fellépésre.

Ugyanakkor jogosan elvárható, hogy azokat a beosztásokat, amelyek pénzügyi, logisztikai vonalon vezető beosztások, magasan kvalifikált emberek töltsék, tölthessének be, - mert egyetlen rossz döntés is kerülhet adófizetők PLUSZ milliárdjaiba.

- Egy olyan csöves ország, mint ez, ezt nem engedheti meg magának.

Speciel, jobban elboldogulok egy nem tudományoskodó, gyakorlatias beosztottal, de a szándékos igénytelenséget én sem szeretem.


Én - a szentendreiek helyében - komoly szűrési tényezőként vizsgálnám a rátermettséget is, - nem a papír teszi az embert (csak Magyarországon van ez így).

- Érdekes módon a Parlamentünkre viszont nem érvényes ez SEM! :)

2011. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

üdv.

Ez a tipikus nagy városi felfogás hogy akinek nincs diplomája meg egyebek az már mindjárt hülye mint a segg(bocsi a fogalmazásért)!Na ez nem így van lehet éppen hogy nem bírt tovább tanulni családi problémák miatt nem ?

Amúgy meg a fizikai és egyéb alkalmasságot veszik előbbre mert nyeszlett diplomás ember nem kell! Hanem lehet nincsen diplomája hanem jó erőben lévő talpraesett ember kell.

1.nagy probléma van a mai honvédséggel hogy több tiszt lesz lassan mint rendes honvéd! És ez a nagy baj mert ha esetlegessen gebasz van akkor nem az őrnagyok vagy ezredesek fognak először csatába menni !


Űdv.

Főtörzsőrmester

2011. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászólók!

Nem akartam senkit lenézni!

Csak azért kérdeztem,mert én is legénységi beosztásra jelentkeztem diplomával,erő és nehézgépkezelői papírokkal,gépjármű szakoktatói oklevelekkel,jól sikerült alkalmasságival közel egy éve.

2011. jún. 28. 21:40
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
De most létszám stop van ,de olyan papirokkal jó esélyed van bekerülni Szentesre !
2011. jún. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 tetris ***** válasza:

Az a meglátásom, hogy azok az emberek a legfélelmetesebbek, akik nagyon erősek, jól tudnak bunyózni, de mindeközben olyan sötétség van a fejükben, mint az éjszaka. (mint például Mike Tyson)

Ha egy ilyen ember még fegyvert is kap a kezébe, az nagyon gáz. Vajon ki, vagy mi lenne képes megállítani egy ilyet, ha bekattan?

2011. jún. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

tegnap 18:18

Nem tudom, én külön-külön tudom, hogy mennyi.

2011. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 17:11

Azért van pszichológia.

2011. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!