Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Angliában érdemesebb-e katonán...

Angliában érdemesebb-e katonának lenni mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Lövészben gondolkodom és minden szempont érdekelne kiképzés fizetés teendők stb
2011. júl. 3. 15:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
:D de nem nekünk kéne elérni azt h szeressük hanem a kormánynak sztem... de lehet h tévedek
2011. júl. 8. 20:53
 12/16 anonim ***** válasza:

Tévedsz..A haza szeretetet hiányát nem kell a kormányra kenni.

Régen sokkal rosszabb volt az élet Magyarországon mégis volt erős haza szeretet..Akik régen a hazáért harcoltak( Rákóczi,Dobóék,48-as forradalom résztvevői) azok ma sírnának ha tudnák miért haltak meg..(a semmiért)

2011. júl. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha vicces akarnék lenni azt írnám, Angliában mert akkor esélyed lenne bekerülni a világ legjobb alakulatába az SAS-be. Nem beszélve a fizu különbségéről.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy pl a szerbek komplett alakulatokat állítottak fel a délszláv háborúban azokból akik külföldön, pl. idegenlégióban vagy más ország haderejében kaptak kiképzést. Szóval távol álljon tőlem bármilyen jobb oldali szöveg, de akiknek ilyen szomszédai vannak, nem árt, ha vannak olyan állampolgárai akik tudnak is harcolni ha kell. Sajnos a mai magyar honvédség erre alkalmatlan. Kivéve pár nagyon elhivatott embert, aki lényeglében önmagát képzi.

2011. szept. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
magyar rohamlövész vagy felderítő alakulatokhoz is nagyon nehéz bejutni minde 30 ból csak 1 jut át olyan nehéz a felvételi
2011. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
01:31-nek üzenném, meg a kérdezőnek is. Röviden a válasz, érdemesebb. Nyilván, mivel Nyugat-Európáról beszélünk és nagyhatalomról.Orvostanhallgató vagyok és a honvédséghez jelentkeztem még az egyetem előtt és mai napig biztos vagyok benne, hogy a magyar katonákért igenis itthon dolgoznék. Húznék el külföldre nyilván, mint minden épeszű, de a tűzoltó- és katonaorvoslás miatt itt maradnék hasznot csinálni az országnak, bármennyire nem érdemli meg. Nem halnék éhen rezidensként, ha utána egy háziorvosi rendelőben kellene sínylődnöm ebben az országban de Angliában sem! Szerintem attól is függ milyen szakmai képzettséged van, ha van. Annak függvényében ítéld meg a célországodat...
2011. dec. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

01:31 vagyok


Abban is van igazság amit te mondasz! Egy hegesztő sokkal jobban keres pl. Németországban mint itt...de egy magyar katona (magas ranggal) is keres annyit, mint egy Angliai katona, bár nem vagyok benne biztos.

Erről azt tudna igazán beszélni, aki mind két helyet megjárta.

De mint mondtam mindenkinek az van a feje előtt, hogy magának, családjának a legjobbat tudja megadni, nem pedig az országnak. Bennem is van hazaszeretet, mert az őseim nem azért haltak meg, hogy más országnak legyek a "harcosa". Ha a kormány változtatna a munkakereseten és sok más dolgon, akkor az emberek szerintem nem mennének ki külföldre...

2011. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!