Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van itt olyan idős ember aki...

Van itt olyan idős ember aki még harcolt a második világháborúban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 18:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Ez jó kérdés amúgy nagy apám leharcolt benne és túl élte

szerencsére de már nem él

2011. júl. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalon nem hiszem.

Nagyapám legjobb barátját 1944-ben leventeként behívták. Nem harcolt, de fogságba esett és 8 évig gulágon volt. Szívás, mi? :D

Ja, és még most is él. kilencvenegy-két éves.

2011. júl. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Hát gondolj bele, akit a 40-es években 18 évesen behívtak, az is már 90 éves. Nem hiszem, hogy sok ilyen korú internetező lenne :)

Nekem egyik papám hadifogságban volt 2 évig, pedig nem is harcolt soha.

Másik papámat az 50-es évek elején engedték haza a hadifogságból, mivel SS-katona volt.

Dédapám eltűnt valahol az orosz fronton, ma sem tudjuk mikor és hol halt meg.

Ükapám pedig az első világháborúban esett el.

2011. júl. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
én harcoltam fiacskám, de sajnos csak egy 9-14-es statot hoztam össze :(
2011. júl. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Nem hiszem, hogy sok ilyen korú internetező lenne :)"


Én csak láttam légitámadásokat légicsatákat, az udvarunkban egy tarackágyú volt feállítva onnan lőtték a németeket egy orosz szakasz kezelte az ágyút. A harcok között velem játszottak a ruszki katonák volt egy katonalány velük.

2011. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

18:59

A kérdező úgy értette, hogy harcolt ténylegesen a fronton, nem pedig kisgyerek volt :) Szerintem.

2011. júl. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

nagyapám most 91 éves, és katona volt, bár frontharcokba nem keveredett, de volt hogy majdnem otthagyta a fogát mikor bombázták a tanyát ahol szállásoltak, társának leszakította a fejét egy repesz.

háború végén került fogságba és évekig volt ott, évekkel a háború után küldték haza, szinte semmije se maradt.

2011. júl. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én dédpapámat behívták,de el is engedték,mivel 4 gyereke volt.A másikat is be akarták,de ő bujkált,mert nem akart Oroszországba menni.Ha beszámoló érdekel,dédimamám elég sokmindent elmondott,ami a világháborúhoz kapcsolódik,oroszokról,németekről.
2011. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

ma 18:54


hazucc. 9-14 statod nem lehet. VAgy hogy respawnoltál igaziba?

2011. júl. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagyapám amikor 48 ban hazasétált Szibériából, elég rendezetlen külsővel jelent meg a vacsoránál ami hajába főtt krumpli volt sóval ízesítve á lá morcos nagyanyám módján.

Anyám aki akkor már 7 éves volt szóvá is tette, h mikor megy már innen el ez a csúnya bácsi.

Ez a nagyapám focista volt és amikor egy pohár kisüstivel megoldódott a nyelve olyan tanulságos , megdöbbentő, ugyanakkor szórakoztatóan előadott történetei voltak, h esténként amikor kiült a házuk elé ,annyian odagyűltek a szomszédságokból ,ha olyankor mindenki egy kiflicsücsköt adott volna ,disznót hizlalhattam volna belőle.

Sok jó mondása maradt közszájon .Egyet csak most amit azelőtt mondott mielőtt meghalt:

Amikor az ember már meghalt, neki már tök mindegy mennyit élt és hogyan.Az is hogy mi marad utána.De amíg még életben van sokkal fontosabb , h hogyan milyen hangulatban éli meg az életét mint bármi ami körül veszi éppen.A derű, a humor belülről jön és aki él vele azt a külső behatások nemigen zavarják:)akármilyen vacak helyzetbe is sodorja az élet.


10 percnél többet nem tudott komoly maradni egyfolytában.Kuncogva nevetett az életen és a sok élhetetlen ember civakodásán .

2011. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!