Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A II. világháborúban hány...

A II. világháborúban hány ember halt meg baráti tűztől összesen?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 23:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
27%
4932512 db.
2010. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
baráti tűztől mint pl. magyar magyart ölt meg? Hát lehettek páran! És nem kevesen sajnos!
2010. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
37%

Az első téved.

Csak 4932511, mert az egyik túlélte.

2010. ápr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
arra gondoltam, amit a 2. válaszoló mond, hogy pl. angol angolt, német németet, orosz oroszt lőtt le.
2010. ápr. 3. 23:14
 5/28 anonim ***** válasza:
32%

Én tegnap fennmaradtam, megszámoltam, és csak 4932504 ember halt meg polgártársa tüzétől.

Viszont volt egy amcsi, aki tüzet kért, és a barátja öngyűjtőjával véletlenül az egyenruháját is meggyújtotta. Ez is számít?

2010. ápr. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:

Emberek a kérdező komolyan kérdezte!

Miért kell a halált és a háborút el hülyülni?

Tudtommal nem voltak nagyon sokan! Történelem órá pontosan nem tanultam, csak annyit tudok hogy inkább az essetleges bombatámadáskor voltak nagyobb baráti balesetek! De van egy film nem tudom mi a neve ami vietnámban játszódik és véletlenül a nap miatt amiért a szemébe sütött lelőtte a társát kemény tüzelés között!

2010. ápr. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Baráti tűznek vesszük azt is, amikor a hadvezetés meg tudott volna akadályozni olyan ellenséges hadműveleteket, (ami emberéletek ezreit követelte) de nem tette?

Mert akkor rengetegen.

Pl.: Pearl Harbor

2010. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
74%
Ha így értelmezed a baráti tüzet akkor az összes létező áldozat baráti tűz áldozata volt.
2010. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ezt nem nagyon tartották számon, mert egy csata után egy halottról, vagy kiégett roncsról nem nagyon lehetett megállapítani, hogy ki végzett vele. Persze van néhány dokumentált eset, de minden halott egy listára került az ellenséges tűzben elesettekkel.
2010. ápr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
És amikor pl. a kommunista magyar partizánok ölték a magyar hadsereg szovjetek ellen harcoló tagjait, az baráti tűznek számít? Mert elvégre magyar-magyar...
2010. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!