Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A Honvédség jó dolog volt,...

A Honvédség jó dolog volt, vagy kötelező szívás?

Figyelt kérdés

Mert amikor még kötelező volt bevonulni, akkor azt az emberek szerették, vagy nem?

mert kérdeztem több embert is, aki volt katona, és volt aki nagyon utálta, volt aki azt mondta jó volt, sokat nevettek, viccelődtek, és sok barátját ott ismerte meg, akivel ma is nagyon jóban van.

Akkor ez most jó volt vagy sem?


2011. júl. 15. 19:14
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
69%
hát nem tudom de az biztos hogy akkor nem voltak ilyen feminin "férfiak"...
2011. júl. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
40%
A besorozott férfiak több mint 90%-a pozitív élményként élte meg a sorkatonai szolgálatot.Még én is pedig én rengetegszer ültem fogdában mert nem bírtam az igazségtalanságot és hamar elküldtem a bánatba mindenkit rangra beosztásra tekintet nélkül.
2011. júl. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
38%
egy kollégám épp nem rég mesélte,hogy milyen jó volt,hogy be kellett vonulnia.Pedig nagyon nem szerette,de akkoriban minden jogosítványt megszerzett.(ingyen) Személy autótól kezdve buszra,mindenre.
2011. júl. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
66%

Az én időmben aki tehette elkerülte a katonaságot. Akinek módjában állt, megpróbált valamilyen orvosi papírral el felmentést elérni (ez nagyon nehezen ment).


Aki megtagadta a bevonulást (pl. Jehova tanúi, nazarénusok) azt egyszerűen lecsukták, mert nem tettek eleget a szocializmus alatt az egyik fő állampolgári kötelességüknek, nem vállalták a fegyveres katonai szolgálatot.


Amúgy jellemző volt a macera az idősebb katonák részéről (a másodévesek az elsőévesekkel szemben), hogy csak az egyik legalapvetőbb dolgot említsem, ami miatt volt a számtalan kibúvási kísérlet a katonai szolgálat alól.

2011. júl. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
92%

Volt rossz, de volt jó oldala is a sorkatonai szolgálatnak.

Összességében nem bántam meg, hogy letöltöttem másfél évet az életemből sorkatonaként.

2011. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
19%

ja kur@va nagy buli


különösen annak a több mint egy millió magyar férfinak volt fenomenális kaland, akit vhol a senkiföldjén nyuvasztottak ki az I és a II világháborúban

2011. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
35%
sorkatonaság = kényszermunka
2011. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 splash ***** válasza:
60%

Igenis jó volt,és nagyon kellene ennek e sok nyíkhaj mostani gyereknek, akik azt képzelik magukról,hogy ők a kemények,vagányok meg frankó gyerekek!

Holott az állóképességük semmi,a fizikai erőnlétük meg egyenlő a nullával...

2011. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
17%
Most újra kötelező lesz?
2011. júl. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 splash ***** válasza:
100%

Nem lesz kötelező,csak az adataidat felveszik nyílvántartásba,és ha kell akkor behívnak és mész!

18 év fölött!

Egy bennfentes...

2011. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!