Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Milyen erős a Magyar hadsereg?

Milyen erős a Magyar hadsereg?

Figyelt kérdés
ÉS elméletben kiket tudnánk legyőzni?
2011. júl. 17. 18:19
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
97%
Hát látszik, hogy mindannyiunk közül te vagy a legértelmesebb, ezért kicsit óvatosan válaszolok. Attól ő még oda ír kérdést, ahova akar, illetve mi akkor válaszolunk neki, amikor akarunk. Ha nem tetszik minek nyitod meg a kérdést? Fogjál egy csajt inkább.
2011. júl. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
azért írtam ide "a kicsi kezemmel" mert én úgy gondolom hogy ebben a témakörben lehet hogy van vagy volt katonák is vannak.És mivel én is katonának készülök talán kapok tapasztalatot is(nem csak ezzel a kérdésemmel).Úgy tudom de lehet hogy tévedek akkor nyugodtan javíts ki.de ez talán a MAGYAR politika azon belül a MAGYAR hadsereg és hadvezetés témába írtam,tettem fel a kérdést.
2011. júl. 18. 09:54
 23/33 anonim ***** válasza:
60%

Üdv kérdező, én vagyok aki katonának készül.

Mennyi hülyeséget írnak...

Aki visszaakarja foglalni trianoni veszteségeinket az biztos nem ért a dologhoz.Harckocsira 2 géppuska, permetezőből ak-val?Hol élsz?Remélem csak szórakoztál.Amint kigördülne a garázsból egy AH-64-es helikopter rögtön kilőné.Sajnos így állunk.De a magyar haderő nem szerencsétlen suhancokból áll mint az US.Army.

Őrjárat versenyen legyőztük a tengerészgyalogosokat.A paksi erőmű terrorelhárító csapata amerikában leverte a legjobb kommandós egységet is versenyen.Ezek után szerintem nem kéne összeszidni őket.Nem mondom hogy egy nagyobb országot le tudnánk győzni de jó darabig vissza lehetne tartani őket.

Még hogy sílövők...

2011. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Jobb, ha nem tudod, - addig alszol nyugodtan.
2011. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 12:41


Ebből is látszik, hogy aki itt köpködi a magyar erőket, fingja sincs az egészről. Gondolom néhány 15-16 éves suhanc két CoD meccs között feljön szórakozni.

2011. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

én jelenleg csak 2.éves vagyok a ZMNE-n de annyit hozzá kell tennem a dolgokhoz amiket leírtatok, hogy a mi kiképzésünkön ami legalábbis eddig volt már szétszedtünk,lőttünk elég sok fajta fegyverrel, egy jól kiképzett honvéd kifogy a lőszerből akkor fogja a talált fegyvert és pár mp alatt üzemképessé teszi.. ezzel ellentétben a kedves amerikaiaknak gőzük sincs az idegen fegyverekről.. azt tanítják nekik hogy a saját fegyverük mindenük és ne cseréljék le véletlenül se mert azlesz mint vietnámban... Ahogy írta előttem valaki, a terror elhárítóink igen jók a gyenge felszereltségük ellenére is.. És hogy kik ellen győzhetnénk: Erre annyit mondanék tán szlovákiát leverhetnénk mert ők még rosszabb állapotba vannak ilyen téren, és kevesebben is, de jönne a segélykérés a szláv testvéreiknek, és szerbia ellen már nem igazán győznénk.

Üdv

2011. júl. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Hivatásos katona vagyok.

Nekünk, katonáknak azokat kell tudnunk legyőzni, akik szervezetten, fegyverrel támadnak Magyarországra, vagy a misszióban alaphelyzetben békés feladatokat végző katonáinkra, - nem arra van a honvédség, hogy másokat hajtsunk igába, hanem arra, hogy szükség esetén megvédjük azt, amire felesküdtünk.

Sok a hiányosság, - én is dühöngök nap mint nap, - de nem azért, mert nem tudjuk lerohanni Szlovákiát, hanem azért, mert elavult technikával vagyok kénytelen dolgozni nap mint nap, és akiknek a tisztjük lenne ezt az áldatlan állapotot felszámolni, orvosolni, azokat meg nem érdekli, hogyan oldom meg a napi feladataimat, csak "Parancs, értettem!", - és oldjam meg.

2011. júl. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
persze én is csak azért kérdeztem ha minket megtámadnak akkor vissza tudnánk-e verni őket
2011. júl. 19. 10:57
 29/33 anonim ***** válasza:
Ha a Kisantant ránk mászik, kétlem -de ez is fikció, mivel okot nem hiszem hogy szolgáltatnánk nekik rá. Szerény véleményem szerint 3 frontról kellene védeni az országot (Szlovákia, Szerbia, Románia biztos hogy feni a fogát ránk), ami ennyi katonával nem túlzok ha azt mondom, hogy lehetetlen. Romániának és Szerbiának is erős serege van, a szerbek meg gondoljunk bele a legutóbbi évtizedben is harcoltak (a jelenlegi koszovói helyzetről nincs infóm), szóval harcedzett veteránok vannak a soraikban. Kivéve ha a lakosság nagy számú önkéntes miliciái, szabadcsapatai csatlakoznak a Honvédséghez, illetve megpróbálnak valamilyen ellenállást megszervezni. Egy háború során a lakosság hozzáállása szerintem létfontosságú, gondoljunk rá, hogy mi van a "csupán" 1 millió lelket számláló Csecsenföldön. A nagy orosz hadsereg nem tud velük mit kezdeni. Szóval ha kialakul bármiféle ellenállás a lakosság részéről akkor szerintem van esély. Illetve esély az mindig van.
2011. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
68%
A szerbek elfáradtak az elmult pár évtized viselt dolgaiban. Kimerültek, és ezt a gazdaságuk is mutatja ahogyan az emberek véleménye is koszovo-rol (nézz utána). Románia nem feni ránk a fogát mivel nincs itt érdekeltsége, Erdélyben rendkívül sok román volt régen ahhoz képest h idegen terület ezért kellett nekik, de egy esetleges háború során nem hiszem hogy Szlovákia mellé állna. Ezen okoknál fogva Kisantant mint ugy ahogy te értelmezed nem létezik. Rég nem azok a politikai hozzá állások vannak mint abban az időben. Lásd: Románia megdöntötte a komcsi hatalmat míg szerbia (ha nemis nyíltan) de még mindig kommunista de legalábbis orosz párti állam maradt. A szlovákok meg neutrálisak mindenkivel csak minket gyűlölnek de ha sz4rba kerülnének akkor ordítanának a szláv testvéreiknek.
2011. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!