Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért ilyen nehéz bekerülni...

Splash kérdése:

Miért ilyen nehéz bekerülni szerződéses katonának? Mi alapján válogatnak? Még két hetem van az alkalmasságimból hátra, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 17. 20:46
 1/3 anonim válasza:

Ha jól tudom ez nem egy folyamat, hanem egy nap amikor elmész és megcsinálják az alkalmasságit. Szóval nem teljesen értem, hogy mi ez a 2 heted van hátra az alkalmasságiból, de feltételezem úgy értetted, hogy 2 hét múlva kell menned rá.

Én tavaly voltam, bár én nem szerződésesnek jelentkeztem, hanem hivatásosnak az egyetemre, de tudtommal ugyanaz a követelmény. Orvosi vizsgálatokat végeztek rajtunk, vérvétel, drogteszt, HIV-teszt, vizeletvizsgálat, szemészet, hallás vizsgálat, belgyógyászat, kardiológia, fogorvos. Aztán pszichológiai teszteket írattak velünk, majd el kellett beszélgetni egy pszichológussal. Aztán jött a fizikai alkalmassági, 3200 m futás időre, fekvőtámasz vagy húzódzkodás, felülés. Ennyi. Ezt reggel 7-től lezavartuk délután 3-ra. Ha kérdésed van írj privátba nyugodtan.

2011. júl. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy miért ilyen nehéz mivel, a köszöbön állnak a jelentkezők és miskolctől győrig tart a sor..

egyébként naggyából valóban ugyanaz a menet mint ha Zrínyire mennél,de ugye megyénként van egy bizonyos szám aminél többet nemvehetnek fel. pl: Szolnok megye: 25fő stb.. nemhivatalosan 4-5x indítanak alapkiképzést egy évben. tehát elküldenek alapra 400 szerződéses-t és létszámstopp ,vagy ami eddig is van/volt hogy a turnusok között is létszámstopp van tehát áll az egész.Ez idő alatt jelentkeznek 2000n (csak egy példa) és így ugye nyilván válogatnak, hátszelesek előrébb, azért reálisabban kerülnek be aktuális alakulathoz megfelelő papírral és x alakulathoz jóljöhet az ilyen papírral rendelkező alany mint hogy van egy 8 általánosod stb. Jelenlegi infóim szerint létszám stop van (nyáron pedig már egy ideje nem indítottak újabb alapkik.et)

2011. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ha van még szívesen fogadom.
2011. júl. 18. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!