Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » ZMNE-n mi a minimum a fizika...

ZMNE-n mi a minimum a fizika vizsgán és mi a maximum? Milyen az orvosi és a pszichikai vizsga?

Figyelt kérdés
Mert ZMNE-n katona vezető alapszakra szeretnék menni azon belül is lövészre és ezzel kapcsolatban minden információ érdekelne.
2011. júl. 19. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A maximum az amit a te tested elbír annyi idő alatt amit kapsz. A minimum meg: 75fekvő/2perc, 100felülés/2perc, 3200m futás/12perc. Aztán ottvannak a pszihologiai vizsgálatok ahol elbeszélgetnek veled hogy mért is akarsz katona lenni, tiszt lenni mért pont lövész és hasonlók. Orvosi vizsga: szemed milyen jó állapotban van tehát pl nemvagy e féllátó(egyik szemed tökéletes másik rossz és igy csak kiegészitő szerepet tölt be a rossz szem), vérvétel hogy nem e drogoztál, nincs e valamilyen fertőzésed. Igy hirtelen ezek jutottak eszembe, de már régen volt.
2011. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te átestél ezeken..? látásnál nem baj ha mindkét szemem kb 50-60%os..?
2011. júl. 19. 12:59
 3/5 anonim ***** válasza:
átestem már vagy 6 éve, és ha jól tudom akkor szemüvegesen is felvehetnek de nem a fegyveres testületekhez, tehát műszaki tisztnek, komm. tisztnek v hasonlónak de lövésznek szemüvegesen nem vesznek fel ha jól tudom, a létszám stop miatt. De az is igaz ha az erőnléted kiemelkedő (tehát sokkal jobb mint az átlagnak) akkor még szemüvegesen is felvehetnek. Egyik ismerősöm is szemüveges habár nem túl erős szemüveggel és már 8 éve honvéd, mert az erőnléte 2-3x jobb volt mint az átlagnak, de nem emlékszek már rá pontosan, mint mondtam régen volt.
2011. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem thx egybk milyen a suli..?
2011. júl. 20. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez változó :). 1. évben sz4r volt. Mostmár csak vizsgaidőszakban gázos, meg az edzések alatt egyébként elmegyeget.. Legalább azt csinálom amit szeretnék csinálni.
2011. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!