Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Zrínyi fizika alkalmassági edzés?

Zrínyi fizika alkalmassági edzés?

Figyelt kérdés

Jövőre felvételizek a ZMNE-re, és úgy döntöttem mától elkezdek edzeni a fizikai alkalmasságira.

Reggelente fekvőtámasz 2 percig, ahogy a vizsgán is van.

Délután felülés 2 percig, szintén ahogy a vizsgán van.

Heti 4x eljárni futni 3200métert.


Szerintetek jó?


2011. ápr. 25. 20:03
1 2
 1/12 Mr.Super TNT ***** válasza:

Kevés ha csak ennyit csinálsz. Első javaslatom az erőnléti gyakorlatokhoz. Ha edzel akkor figyelj oda az intenzitásra és alapvetően csak önsúlyos gyakorlatokat végezzél ,fekvőtámasz,húzódzkodás,tolóódzkodás,felülés ezeket többsorosan csináld és váltva ezeknek a gyakorlatoknak van több változata és végrehajtási módja pl. kapásból 3-4 fajta húzódzkodást tudnék mondani neked.


Én így készültem például: 1. sor húzódzkodás belső vállszéles fogással amennyit bírok 1 perc pihenő

2. sor húzódzkodás külső vállszéles fogással amennyit bírok 1 perc pihenő

3. húzódzkodás széles fogással hátizomra 1perc pihenő

4.tolóódzkodás függőleges testhelyzetben vagy vállszéles fekvő (az előírt végrehajtási módban) 1perc pihenő


Ezt megismétled 3szor vagy 4 szer ha keményítesz leveszed a pihenőidőt fél percre és 21 sorosra emeled.


A felülés esetében csinálhatsz különböző has-izomerősítő gyakorlatokat ,de az előírtból legalább csinálj 3-4-szer 2 percet amennyit bírsz.


A futás hát erre tanácsot nem igazán írnék keres rá az interneten futóedzéstervekre. Javaslom eddzél rövid ,közép és hosszútávokra is. Nekem már csak a futás nem megy maxra és a felülésnél se ha szar formába vagyok ,de vedd úgy ,hogy minden körülmények között kell mennie ezért jó ha többet bírsz az előírtnál csinálni mert ha éppen szar napod van nem fog menni.


És hidd el nekem a konditermi gyúrás haszontalan ebben az esetben ,mert itt a szabályos végrehajtást figyelik és a nagy izomkereszmetszet sokszor akadály gyúrást is csak kiegészítésnek ajánlom az alkalmassági előt pedig vedd vissza 40%-ra az ismétlések számát és 2 perces pihenőket csinálj.


Ja és legalább heti 4-5 szőr csináld meg ezt. Javaslom menj el valami küzdősportra vagy valami hasonló sportra ,mert az ottani mozgásformák is segítenek majd.


Jó edzést és sikeres felvételit majd jövőre.

2011. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sajnos idő hiányában nem tudok eljárni sehova, itthon tudok készülni, és ezért van csak fekvőtámasz és felülés.

Kezdésnek gondoltam így, idő haladtával emelném az ismétléseket, szóval megcsinálnám naponta 3-4x azt a 2-2 percet.


2 évig vízilabdáztam, meg fél évig edzőterembe is jártam, de nem az a tipikus kigyúrt féle ember vagyok.

2011. ápr. 25. 21:10
 3/12 anonim válasza:

Szerintem:

Fekvőből csinálj heti négy alkalommal kisebb ismétlésszámú edzéseket. Pld. 6x20 ha már megy akkor 4x30 stb. Időnként mérd le mennyi megy 2 perc alatt kipihenten. Felülésnél ugyanez, de változtatgasd a felülés féléket( nézz utána neten.)

Futás: heti 3-4 nap fusd le a 3200m-t, majd meglátod pár hét után már meglesz az eredménye.

Ha ezt közel egy évig csinálod meglesz az eredménye.

Sok sikert!

Egy katona

2011. ápr. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Megfogadom a kis ismétlésszámú 6x20as edzésterv ajánlatod, áttérek akkor arra.

2011. ápr. 27. 14:43
 5/12 anonim ***** válasza:
É nem edzettem semmit katonaságra, és mégis 92% feletti volt a fizikaim. (Heti 3-4szer járok úgymond gyúrni)
2011. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Mivel eddig nem igazán edzettem, ezért fekvő kifog rajtam, szóval 6x10ezzel kezdek, és folyamatosan emelem majd (6x15, 6x20), de a felülés simán megy...


Futásból is szép fokozatosan, mert eddig se futottam.

Tegnap 1250m-t futottam (nem kocogtam) végig, és 250m-rel emelem egészen 3250 méterig. (250m egy kör)

2011. ápr. 28. 18:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 3200m-re koncentrálj. Úgy csináld, hogy először csak sétáld le, utána kocogd, utána fusd. Utána meg nézd az időt és minden alkalommal faragj minimum 10-15másodpercet. Katonaságnál 3200m 13:42alatt kell!
2011. ápr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Úgy tudom hogy a 3200m-t 15 perc alatt kell lefutni, ez időt túllépve érvénytelen.


Rosszak az információim?

2011. ápr. 28. 21:36
 9/12 anonim válasza:
Életkorfüggő. 160 a max pont azt hiszem 13:30 körül kell lefutnod hozzá. Minél lassabban futod le annál kevesebb pontot kapsz rá. Lefuthatod te 18perc alatt is, csak úgy lehet csak 80 pontot kapsz. Tehát futás max 160 pont, fekvő max 100 pont, felülés max 100 pont ez összesen 360 pont. Hogy bekerülj ebből 240et v. 260 kell hogy elérj minimum.
2011. ápr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

240 pont a T3 minimum.

Próbálok majd minél jobb eredményt elérni. :)


Életkoronként változik a pontszámítás?

Tudtok esetleg táblázatot adni mily módon?

2011. ápr. 28. 23:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!